Zpět

Ve Vídni začne mezinárodní veleth Real Vienna 2009

Ve dnech 26. – 28. května 2009 se na výstavišti Messe Wien ve Vídni uskuteční mezinárodní realitní a investiční veletrh Real Vienna 2009. Čtvrtý ročník veletrhu se rovněž zaměří na oblast střední, východní a jihovýchodní Evropy a má se stát platformou pro navazování obchodních vztahů, výměnu informací a know-how. Organizátoři očekávají více než 240 vystavovatelů. Účast potvrdily developerské společnosti, poradenské společnosti v oblasti výstavby, daní, auditu i projektového managementu, zástupci měst a krajů, stavebních firem, obchodních sdružení i finačních institucí a médií. Veletrhu se zúčastní 19 vystavovatelů z České republiky, v drtivé většině jde o vyslance měst a regionů.

Publikováno: 29.07.2009
Rubrika: ,
Autor: (red)

Podle Matthiase Limbecka, obchodního ředitele společnosti Reed Exhibitions, která je pořadatelem veletrhu, je účast vystavovatelů, zejména z České republiky, Chorvatska, Polska a Slovenska, uspokojivá. Navzdory současnému období, které je pro oblast stavebního průmyslu mimořádně složité, by měla dosáhnout úrovně roku 2007. „Vystavující investoři odhadují, že krize bude trvat ještě několik měsíců až rok, potom by však mělo dojít znovu k růstu,“ uvedl Limbeck. „V oblasti nemovitostí se vždy uvažuje v horizontu několika let. A z tohoto hlediska je poptávka po průmyslových a podnikatelských nemovitostech v každém případě zaručená,“ doplnil.

V rámci veletrhu je již tradičně připraven rozsáhlý doprovodný program. Vedle pódiových diskusí o aktuálních tématech je ve spolupráci s hlavním městem Vídeň připravené sympozium „Sustainable Business Districts“. Bude se zabývat udržitelným rozvojem územních celků z hlediska ekonomiky a ekologie, s důrazem na energetickou náročnost budov, otázky dopravní infrastruktury i samotného řízení územních celků.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]