Zpět 2 fotografie

Vánočním aktivitám v nákupní Galerii Fénix dominuje charitativní projekt Strom naděje a splněných přání Kapky naděje

Dlouholetý projekt Nadačního fondu Kapka naděje a rádia KISS „Strom naděje a splněných přání“ se letos přesouvá do Nákupní Galerie Fénix v Praze 9 – Vysočanech. Kromě Mikulášské nadílky, dětských vánočních dílen či pohádek tak mají návštěvníci obchodního centra příležitost rozveselit tváře dětí v pražské Fakultní nemocnici v Motole zakoupením dárků z vánočního seznamu.

Publikováno: 29.07.2009
Rubrika: ,
Autor: (red)

Nadační fond Kapka naděje se věnuje především pomoci nemocným dětem s poruchou krvetvorby, nádorovým onemocněním a dětem, jejichž onemocnění vyžaduje transplantaci kostní dřeně. Vánoční Strom naděje a splněných přání se pravidelně objevuje na různých místech v Praze a jeho cílem je splnit prostřednictvím široké veřejnosti přání nejmenších pacientů z kliniky dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice v Motole.

Od 5. do 22. prosince bude v pasážích nákupní Galerie Fénix umístěn vánoční strom, který kromě dekorací ozdobí také jednotlivá přání dětských pacientů. Návštěvníci obchodního centra mohou některému z dětí vyplnit přání tím, že dárek koupí a vloží pod stromeček. Asistentky u vánočního stromku budou k dispozici denně od 14:00 do 21:00 hodin, aby zaevidovaly dárce i obdarovaného. Předání dárků dětem přímo v nemocnici proběhne za asistence zástupců Nadačního fondu Kapky naděje, Nákupní Galerie Fénix a mediálního partnera této akce – rádia KISS.

„Strom naděje a splněných přání je v podstatě jakýmsi vyústěním naší spolupráce s charitativními organizacemi, kterou jsme letos zahájili. Věříme, že podpora neziskového sektoru ze strany nákupního centra přináší nejen osvětu mezi širší veřejností, ale napomáhá také nenásilnému zprostředkování informací a pomocí uměleckých děl nebo např. dětských přání také kontaktu zdravých lidí s lidmi s různým hendikepem či znevýhodněním,“ uvedla ředitelka nákupní Galerie Fénix Zdeňka Jakšić.

Kromě charitativního stromu připravilo nákupní centrum na dobu adventu také velkou Mikulášskou nadílku na 5. prosince, dětské workshopy, na nichž si děti vyrobí vánoční ozdoby a přání a také hrané pohádky s vánoční tematikou v podání pražských divadelních souborů.

Více informací o Nákupní Galerii Fénix Vysočanská najdete na www.galeriefenix.eu.