Zpět 2 fotografie

Vánoční prémie zvyšuje výnos ze stavebního spoření

Stavební spořitelna Wüstenrot připravila pro své klienty skutečně atraktivní dárek pod stromeček. „Vánoční prémii“ 1500 korun získají všichni klienti, kteří na nově uzavřenou smlouvu uspoří pouhých 1000 korun.

Publikováno: 29.07.2009
Rubrika: ,
Autor: (red)

Právě teď je nejvýhodnější doba pro uzavření stavebního spoření. Všichni, kdo si sjednají nové stavební spoření u Wüstenrotu, mohou získat nejen úrokovou prémii 1500 korun, ale i celou státní podporu za rok 2009. Sjednání stavebního spoření však nelze odkládat až na poslední dny roku. Vánoční dárek – prémii 1500 korun – dává Wüstenrot totiž opravdu pod stromeček a přizná ji těm klientům, kteří uzavřou smlouvu do 20. prosince 2009. Do stejného termínu je třeba zaplatit úhradu za uzavření smlouvy a naspořit minimální úsporu – jen 1000 korun. Cílová částka, na kterou musí být smlouva uzavřena, činí 200 000 korun a odpovídá roční výši spoření pro získání nejvyšší státní podpory a šestileté době spoření.
Díky „Vánoční prémii“ se požadovaná minimální úspora v roce 2009 zhodnotí o plných 150 procent, při šestiletém spoření pak vzroste průměrný čistý roční výnos na více než 7 %.

Státní podpora za rok 2009 v plné výši
Státní podpora ze stavebního spoření je poskytována ve výši 15 % z ročních úspor (max. z 20 000 korun), přičemž nezáleží na tom, kdy v průběhu roku a jak klient potřebnou částku na účet svého stavebního spoření vloží. Získat celou státní podporu 3000 korun je tak možné i při uzavření smlouvy koncem roku. Na stavební spoření lze potřebných 20 000 korun vložit či poukázat i najednou tak, aby částka byla připsána na účet nejpozději 31. prosince.

Stavební spoření je jistota
U stavebního spoření má klient díky pevnému úroku z úspor a státní podpoře zaručený výnos, který je osvobozen od daně. Vklady stavebního spoření jsou ze zákona pojištěny až do výše odpovídající částce 50 tisíc eur, čímž je zajištěna maximální bezpečnost uložených peněz.

Stavební spoření s úvěrem na bydlení
Stavební spoření má na rozdíl od jiných forem spoření jeden zcela specifický znak. Spořením si účastník vytváří nárok na úvěr ze stavebního spoření. Nízkou a pevnou úrokovou sazbou z tohoto úvěru – u Wüstenrotu jen 3,7 % p.a. – má přitom klient smluvně zajištěnu již od okamžiku uzavření smlouvy o stavebním spoření.
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]