Zpět

V dubnu dosáhla ČMSS nejlepšího měsíčního výsledku úvěrového obchodu ve své historii

Českomoravská stavební spořitelna zapisuje duben 2009 do historie jako svůj nejlepší měsíc v úvěrech na bydlení, ale zároveň i jako nejlepší měsíční výsledek v rámci oboru stavebního spoření v České republice. Skvělý výsledek si přitom připisuje v situaci, kdy hospodářství prožívá nelehké období. „Právě v čase ekonomické krize jsou pro klienty klíčové úroková jistota, pružnost servisu a celkové náklady na úvěr. Za situace, kdy jsou úrokové sazby úvěrů na bydlení poměrně vysoké, mají výhody stavebního spoření a jeho úvěrů mimořádný význam,“ uvedl místopředseda představenstva ČMSS Manfred Koller.

Publikováno: 29.07.2009
Rubrika: ,
Autor: (red)

ČMSS je v České republice dlouhodobě největším poskytovatelem úvěrů na bydlení občanům. A dokazuje to i vynikajícím rekordem úvěrového obchodu za jediný měsíc. V dubnu 2009 poskytla překlenovací úvěry a úvěry ze stavebního spoření v objemu 3,6 miliardy korun (+ 16,5 procenta, tj. + 509 milionů korun). Důrazně tak potvrdila vedoucí postavení na trhu. „Rozhodující jsou dvě skutečnosti. Klienti naší spořitelně důvěřují, což nám dokládají aktuální průzkumy. A druhým důvodem je kvalita obchodní sítě, na ni máme ty nejvyšší nároky. A proto právě naše spořitelna disponuje nejkvalitnějšími finančními poradci,“ zdůraznil Manfred Koller.

V měsíci dubnu ČMSS poskytla 6875 překlenovacích úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření. Vysoký meziroční nárůst objemu poskytnutých úvěrů tak doprovodil i nárůst počtu poskytnutých úvěrů (+ 5,1 procenta). „Lidé při rozhodování o životní investici, jakou představuje bydlení, kladou obrovský důraz na jistotu a bezpečnost. Stavební spoření je absolutně bezpečné ve svých obou fázích a to je i důvod, proč můžeme hovořit o tom, že zažívá doslova renesanci,“ poznamenal Manfred Koller. A dodal, že měsíčně ČMSS poskytuje pět až šest tisíc úvěrů na bydlení. Od počátku své činnosti se podle počtu poskytnutých úvěrů podílí 36 procenty na celkovém trhu financování bydlení.

Základem nabídky ČMSS v oblasti financování bydlení je stavební spoření s výhodnými úvěry a překlenovacími úvěry. Zákon o stavebním spoření však neumožňuje klientům řešit opravdu všechny potřeby spojené s bydlením. „A právě proto jsme doplnili naši nabídku o vlastní hypotéku a o spotřebitelský úvěr. Pokrýváme tak všechny základní potřeby klientů v bydlení a můžeme jim nabídnout opravdu to nejlepší řešení,“ komentoval Manfred Koller rozšíření nabídky ČMSS.

Zdroj: ČMSS

[carousel-horizontal-posts-content-slider]