Zpět 1 fotografie

V Dolních Měcholupech byl včera slavnostně zkolaudován největší nízkoenergetický bytový areál

Developerská společnost JRD v úterý 30. 6. 2009 slavnostně zkolaudovala, za účasti starosty městské části Praha – Dolní Měcholupy, největší nízkoenergetický bytový areál v ČR – Rezidenci Dolní Měcholupy 4. Komplex stojí v ulici Na návsi, klienti si v nejbližších týdnech převezmou celkem 43 bytových jednotek o velikosti 1+kk až 4+kk. Všichni hosté si mohli v průběhu podvečera prohlédnout stavebněkonstrukční a zařizovací prvky standardního i nadstandardního vybavení jednotlivých bytů.

Publikováno: 29.07.2009
Rubrika:
Autor: (red)

Projekt Rezidence Dolní Měcholupy 4 je již čtvrtým dokončeným projektem společnosti JRD v lokalitě pražských Dolních Měcholup, která tak stává centem nízkoenergetického bydlení v ČR. I tento projekt byl už ve fázi hrubé stavby vyprodán, podle Jana Řežába, jednatele společnosti, je to dané tím, že nízkoenergetické byty JRD nabízejí klientům nejen příjemnou lokalitu mimo hlavní centrum města, ale také nadstandardně komfortní bydlení s využitím ekologických materiálů a moderních technologií. Mimořádně nízká spotřeba energie je potvrzena průkazem energetické náročnosti třídy A.

Rezidence Dolní Měcholupy 4 obsahuje 43 bytových jednotek o velikosti 1+kk až 4+kk a dva nebytové prostory. Střechy nad schodišti jsou osazeny solárně termickými kolektory napojenými na zásobníky ohřevu teplé vody, jižní části šikmých střech pak fotovoltaickými systémy o celkovém instalovaném výkonu cca 25 KWp. Součástí projektu je také takzvaný „nulový“ byt, tedy byt, u kterého jsou celkové tepelné ztráty v rovnováze s tepelnými zisky. Byt je o velikosti 175 m2, se zahradou 700 m2. V tomto bytě probíhají ve spolupráci s pražskou ČVUT dva výzkumy – instalace měřící soustavy a následné měření a instalace soustavy kombinovaných termickofotovoltaických kolektorů. Cílem této spolupráce je ověření investičně náročných řešení s ohledem na jejich efektivitu, zvýšení uživatelského komfortu, energetickou návratnost jednotlivých prvků a jejich reálné využití při provozu.

V lokalitě Dolních Měcholup vyrostou v průběhu nejbližších měsíců další tři nové nízkoenergetické bytové projekty. Prvním budou bytové domy Dolní Měcholupy 5, které naváží na Rezidenci Dolní Měcholupy 4. Projekt budou tvořit dva samostatné nízkoenergetické vilové domy se sedmi bytovými jednotkami o velikosti 2+kk až 4+kk. V tomto projektu bude zrealizován také energeticky pasivní byt „na zkoušku“ určen ke krátkodobému pronájmu. Zájemci si tak budou moci v praxi vyzkoušet, jak se zvýší kvalita vnitřního prostředí při použití vyspělých technologií.

Další projekty Vila Dolní Měcholupy 6 a Vila Dolní Měcholupy 7 vyrostou také v lokalitě Prahy 10, první jmenovaný bude nejúspornějším nízkoenergetickým bytovým domem v ČR, jeho spotřeba bude pouze 22 kWh/m2/rok.

Více informací o jednotlivých projektech JRD naleznete na www.jrd.cz.
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]