Zpět 3 fotografie

Učni se poprvé utkají ve zdění na POROTHERM DRYFIX.SYSTEM

V pořadí již třináctý ročník „Soutěže učňů stavebních oborů“ (SUSO) přinese výraznou změnu v oblasti technologií, v nichž mezi sebou učni zápolí. Ve finále soutěže, které proběhne v rámci 20. jubilejního mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH 2009 ve dnech 22. – 24. září, studenti změří svoje schopnosti při zdění technologií POROTHERM DRYFIX.SYSTEM, kdy se místo malty používá speciální PUR–pěna. Metodu, jež umožňuje zvládnout hrubou stavbu domu za týden, představila společnost Wienerberger v loňském roce.

Publikováno: 29.07.2009
Rubrika: ,
Autor: (red)

SUSO si klade za cíl podpořit zájem o studium v oborech zedník, truhlář, obkladač, montér suchých staveb, malíř, kameník či kamenosochař. Na jeho finále se utkají žáci, kteří zvítězili v regionálních kolech, probíhajících od počátku školního roku 2008/09 v rámci celé České republiky.

Zdění bez malty s mnoha oceněními
Ve finálovém klání se letos žáci na mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH setkají s novinkou firmy Wienerberger, s technologií POROTHERM DRYFIX.SYSTEM. Tato revoluční metoda, určená pro výstavbu z broušených cihel, představuje zdění, kde maltu nahradila speciální polyuretanová pěna. Místo zednické lžíce se zde používá dóza s aplikační pistolí. Technologie, jež si odnesla ocenění GRAND PRIX FOR ARCH 2008 a mnoho cen z dalších soutěží, umožňuje výstavbu i v zimě, a to až do -5 °C.

Vzdělávání a praxe
„Od doby, kdy jsme se před jedenácti lety stali generálním partnerem soutěže, prošly stavební technologie výraznými změnami,“ říká Daniel Uskokovič ze společnosti Wienerberger. „Ceníme si proto možnosti seznamovat studenty s novinkami a trendy ve zdění i s výrobky POROTHERM. Těší nás jejich zájem a zároveň jsme rádi, že prostřednictvím SUSA na sebe mohou upozornit ti nejšikovnější z nich.“ Spolupráce s různými firmami si považuje i Dana Sklenaříková ze společnosti ABF, která SUSO organizuje: „Soutěž znamená velkou příležitost pro firmy i studenty. Nejšikovnější z učňů mají šanci získat nabídky na dobré pracovní uplatnění, firmy zase vítají příležitost obeznámit studenty s novými technologiemi v oboru.“

Renomé a tradice
Za dosavadních dvanáct ročníků se soutěže zúčastnily téměř tři tisícovky studentů. SUSO získalo společenskou záštitu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Hospodářské komory ČR, záštitu poskytlo Ministerstvo průmyslu a obchodu, v roce 2005 se připojil Svaz podnikatelů ve stavebnictví. Odbornou pomoc poskytuje Cech sádrokartonářů ČR, Cech malířů a lakýrníků, Svaz kameníků a kamenosochařů ČR, Profesní cech obkladačů a Výzkumný ústav bezpečnosti práce.

Další informace o soutěži získáte také na www.abf.cz nebo na www.suso.cz.
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]