Zpět 2 fotografie

Stříhají plech čtyřikrát rychleji a bez námahy

Akumulátorové nůžky na plech GSC 10,8 V-LI Professional s lithium-iontovou technologií od firmy Bosch.

Publikováno: 29.07.2009
Rubrika: ,
Autor: (red)
  • Čtyřikrát rychlejší při rovném stříhání i stříhání do oblouku než běžné nůžky na plech
  • Mimořádně silné: bez námahy stříhají plech o tloušťce až 1,3 mm
  • Bezkonkurenčně lehké (váží jen 1,4 kilogramu)
  • Kompaktní design pro pohodlnou a neunavující práci

Nové akumulátorové nůžky na plech GSC 10,8 V-LI Professional od firmy Bosch zajišťují rychlý postup práce při stříhání kovu. Tento kompaktní a velmi výkonný nástroj je až čtyřikrát rychlejší při rovném stříhání i obloukovém střihu než běžné nůžky na plech – a jeho používání neunavuje a nepředstavuje žádnou námahu.

Díky jedinečné lithium-iontové technologii od firmy Bosch nabízí nůžky GSC 10,8 V-LI Professional výkon rovnající se rozstříhání až 60 metrů ocelového plechu na jedno nabití baterie, kdy jsou například schopny bez námahy stříhat až 1,3 mm silný ocelový plech. Bezkonkurenční hmotnost nástroje (pouhých 1,4 kg) a jeho kompaktní design umožňují pohodlnou práci bez námahy, především při používání pro delší práci a dokonce i při stříhání nad hlavou. Praktický ukazatel nabití baterie se třemi LED diodami neustále ukazuje uživateli, kolik energie ještě zbývá.

Pružné, silné a všestranné
Volnost umožněná bezdrátovým provedením spolu s kompaktním tvarem se vyplatí při používání na staveništi nebo v dílně. Pokrývači, instalatéři, montéři hygienických zařízení, systémů topení a klimatizace, karosáři, automechanici, pracovníci připravující výstavy a stavitelé skladovacích nádrží, ti všichni mohou nyní využívat mimořádné výkonnosti tohoto flexibilního bezdrátového nástroje v širokém rozsahu aplikací vyžadujících stříhání. Tak například nůžky GSC 10,8 V-LI Professional dosahují nejlepšího výkonu při stříhání zinku, oceli, nerezu, mědi, hliníku, kovů s plastovým pláštěm nebo Uginoxu – i při použití pro mimořádně dlouhé, rovné nebo zakřivené střihy s malým poloměrem. Nastavitelné rozevření nůžek zajišťuje optimální seřízení pro danou tloušťku stříhaného materiálu. Mimořádně výhodným prvkem pro profesionální řemeslníky je použití otočné čepele nůžek se čtyřmi ostřími. Životnost nástroje dále zvyšuje pružný kryt Dura-Shield, který zajišťuje, že nůžky GSC 10,8 V-LI Professional zůstanou plně funkční i po pádu z výšky jednoho metru.

Jedinečná lithium-iontová technologie Premium
Inovační lithium-iontová technologie Premium od firmy Bosch s dlouhou dobou provozu baterie po nabití a o 400 % delší životností vysoce předčí všechny ostatní akumulátorové technologie. Dlouhá životnost je zajištěna elektronickou ochranou článků (ECP). Tato ochrana spolehlivě chrání monočlánky před přebitím, přehřátím a úplným vybitím. Navíc je sada baterií natolik robustní, že snese pád z výšky dvou metrů na beton, aniž by ztratila cokoliv ze své funkčnosti. Další výhodou lithium-iontové technologie Premium je dlouhá životnost baterií zajišťovaná výkonnými články a inteligentním řízením spotřeby energie. Speciální články s velmi nízkým vnitřním odporem a designem schopným snést velké elektrické proudy zajišťují nízké energetické ztráty během nabíjení a provozu. To je zdrojem vysoké výkonnosti a odolnosti baterie. Navíc, dokonalá koordinace elektroniky Bosch Hightech s motorem a převodovkou zajišťuje vysokou účinnost pohonu nástroje a optimální využití energie bateriových článků. Díky technologii „Hyper-Charge” vyvinuté firmou Bosch se baterie dobíjejí na 75 % za polovinu běžné doby nabíjení. Baterie dále nevykazují existenci paměťového účinku a jsou plně připraveny k použití, i když nebyly v provozu po několik měsíců.

Nové bezdrátové nůžky na plech GSC 10,8 V-LI Professional se prodávají v maloobchodní síti za doporučenou maloobchodní cenu 10 990 Kč včetně DPH. Jsou dodávány společně s 2 x 1,3 Ah lithium-iontovými bateriemi a nabíječkou, seřizovacím kalibrem, Allenovým klíčem a praktickým kufrem.
 

Technické specifikace GSC 10.8 V-LI Professional
Napětí článku 10,8 V    
Kapacita článku 1,3 Ah    
Rychlost práce bez zátěže 3 600 zdvihů nože/min    
Výkon při stříhání oceli 400 N/mm 600 N/mm 800 N/mm
  1,3 mm 0,8 mm 0,6 mm
Výkon při stříhání hliníku 250 N/mm    
  2,0 mm    
Minimální poloměr zakřivení střihu 15 mm    
Délka 256 mm    
Výška 131 mm    
Hmotnost 1,4 kg    

 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]