Zpět 8 fotografií

Strčte dveře do kapsy

Víte už, kam s dveřmi? Nabízíme odpověď – zasuňte je do stavebního pouzdra. Tento chytrý pomocník ukrytý ve zdi, umožní Vašim interiérovým dveřím plynulé zasunutí do otvoru mezi stěny a zajistí plné zachování průchozího otvoru mezi zárubněmi. A je úplně lhostejné, chcete-li dveře dýhované, prosklené nebo třeba celoskleněné. Stavební pouzdro je výrobně řešeno tak, aby do něj mohla bez problému vjíždět dveřní křídla různých provedení.

Publikováno: 29.07.2009
Rubrika:
Autor: (red)

„Naše stavební pouzdro pro zasouvací dveře představuje jakousi plechovou kapsu, která se umístí do předem zhotoveného otvoru ve zdi, přičemž může být uzpůsobeno jak pro jednokřídlé, tak i dvoukřídlé dveře,“ představuje úvodem tento stavební komponent pan Petr Paksi, obchodní ředitel firmy “J.A.P.“, která se výrobou stavebních pouzder JAP již řadu let zabývá, a vzápětí doplňuje: „Kromě toho, že si můžeme vybrat mezi jedním či dvěma křídly a způsobem jejich otevírání či zavírání, máme stejně tak volné pole působnosti v otázce výběru materiálu dveří. Zákazníci se rozhodně nemusí bát, že by s užitím stavebního pouzdra byli omezeni co se volby designu dveří týče.“

Pro všechny, kteří rádi čerpají inspirací z fotografií, jsme pro utvoření jasnější představy připravili malou fotogalerii, v níž se Vám prezentují všechna stavební pouzdra JAP, a to s tradičními i originálními designy dveří…

Dveře plné v dýhovaném provedení či s laminátovým povrchem
Plné dveře s dýhou na povrchu, s laminátem v podobě vysoce odolných folií či ty zcela masivní můžete použít do všech typů stavebních pouzder JAP. A nejste samozřejmě omezeni ani počtem křídel. Je na Vaší úvaze, zda si vyberete zajímavé dvoukřídlé dveře anebo jednokřídlé, které se hodí převážně do místností, v nichž je úspora místa prioritou a navíc plnost dveřního křídla umožní ukrýt vše, co má zůstat ukryto. „Zákazníci velmi často volí dveře plné, které se zasouvají do stavebního pouzdra, například u vstupů do koupelen, kde jak všichni víme, šetříme místem, jak to jen lze a chceme si uchovat intimitu tohoto prostoru. Po stranách dveří můžeme pak snadno umístit nábytek, pračku a další zařízení, na která by při použití otočných dveří nebyl v koupelně dostatečný prostor,“ uvádí pan Paksi.

Dveře prosklené v dýhovaném provedení či s laminátovým povrchem
Jako v případě plných dveří, i ty s prosklenou výplní můžete volit v jednokřídlém či dvoukřídlém provedení a bez problémů je zasouvat do stavebního pouzdra. Prosklený design dveřních křídel oceníte v průchodových částech mezi obývacím pokojem či kuchyní, kdy díky skleněné výplni od sebe obě místnosti nikdy opticky zcela neuzavřete a nedojde ke zrušení komunikačních zón Vašeho domova. V případě, že se rozhodnete pro prosklené zasouvací dveře, můžete volit i různé typy a designy skla. Od klasického čirého, přes ledové – průsvitné sklo anebo můžete vybírat i skla barevná. Zajímavě působí sklo s nádechem bronzu či modrých odstínů.

Zejména z důvodů praktických jsou do interiérů voleny dveře foliované nebo chcete-li dveře s umělým povrchem. Ocení je hlavně hospodyňky pro jejich snadnou údržbu a vítané jsou rovněž v domácnostech, kde s ostatními členy rodiny žijí i domácí mazlíčci. Odolné lamináty zamezí poškození dveřního křídla od psích či kočičích drápků.

Dveře celoskleněné
Čistý design přinesou do Vašeho interiéru dveře celoskleněné, které jsou alternativou dveří prosklených. Moderní interiéry si žádají eleganci a vzdušnost. Celoskleněné dveře proto díky svému čistému a nadčasovému designu zdobí nejeden dnešní interiér. Celoskleněné dveře jsou v horní části vedeny speciálními úchyty Vetro, které si může zákazník objednat buď přímo u výrobce stavebního pouzdra JAP anebo u výrobce celoskleněných dveří. Ve vstupní části u podlahy nejsou vedeny žádné úchyty ani kolejnice, a proto je zcela zajištěn bezbariérový průchod.

Rada na závěr:
Ať už si zvolíte dveře dýhované, celoskleněné nebo prosklené jen z části a rozhodnete se pro stavební pouzdro, které Vám zajistí nejen zajímavý způsob otevírání dveří, ale hlavně praktickou úsporu místa v interiéru, mějte na paměti, že zabudování stavebních pouzder je zapotřebí řešit již ve fázi hrubé stavby. S Vaším plánem pořídit si zasouvací dveře a k nim potřebné stavební pouzdro, seznamte proto Vašeho projektanta i stavební firmu s dostatečným předstihem. V případě, že jste se rozhodli pro rekonstrukci dveří, s umístěním stavebního pouzdra do zdi by si měla poradit každá stavební firma či šikovný řemeslník, který Vaši rekonstrukci provádí.