Zpět 4 fotografie

Šrotovné na obytné kontejnery a „buňky“

Společnost TOUAX  zavádí akční program na ekologickou likvidaci závadných a nevyhovujících kontejnerů. Starý kontejner zdarma ekologicky zlikviduje a navíc poskytne finanční příspěvek na nákup nového a ekologicky nezávadného obytného modulu ze své nabídky. Informovali o tom zástupci firmy na tiskové konferenci počátkem června v Praze.

Publikováno: 29.07.2009
Rubrika: ,
Autor: (red)

„Dříve vyráběné „buňky“ nevyhovují z hlediska požární bezpečnosti, obsahu hladiny formaldehydu či karcinogenního azbestu,“ říká Antonín Fryč, generální ředitel společnosti TOUAX, která již 18 let působí v České republice na trhu modulových staveb. „Takové stavby, se svým skrytým nebezpečím pro své uživatele, by měly být odstraněny a ekologicky zlikvidovány.“

Společnost TOUAX nabízí všem majitelům starých obytných kontejnerů a „buněk“ jejich ekologickou likvidaci spojenou s náhradou za nový, moderní a ekologicky nezávadný obytný modul ze své široké nabídky. Na ten jim navíc poskytne finanční příspěvek 15 tisíc Kč. „Je to taková obdoba „šrotovného“, kterou připravuje stát pro likvidaci starých aut,“ popisuje Fryč. „Zde je však určitý rozdíl. Příspěvek v rámci „šrotovného“ na auta poskytuje stát, zatímco u kontejnerů jej poskytuje soukromá společnost. Přitom cíl je stále stejný: nahradit stará auta a kontejnery, které zatěžují životní prostředí, novými a k životnímu prostředí šetrnějšími, a současně oživit průmyslovou výrobu. Možná, že by si z toho mohli vzít příklad výrobci automobilů a „šrotovné“ poskytovat taktéž z vlastních zdrojů.“

Akční program „Šrotovné na obytné kontejnery a buňky“ se týká jakýchkoliv starších obytných kontejnerů s ocelovým rámem a je omezen na období od 15. června do 31. srpna 2009.

Společnost TOUAX starou buňku na vlastní náklady odveze a zlikviduje a poskytne majiteli finanční příspěvek 15 tisíc Kč na nákup nového obytného modulu. Moduly společnosti TOUAX jsou vyráběny z moderních ekologicky nezávadných materiálů a kvalita procesu výroby i montáže je certifikována dle normy ISO 9001:2001. Obytné moduly dodávané firmou Touax odpovídají všem stanoveným normám a předpisům. Mají vynikající tepelně-izolační a protipožární vlastnosti.

„Náš výrobní závod je umístěn v Jeseníkách, v regionu s velkou nezaměstnaností. Toto je jedna z akcí, která by měla dopodmoci ke zvýšení prodeje a k udržení zaměstnanosti firmy,“ vysvětluje Antonín Fryč.

Moduly neslouží pouze jako zařízení staveniště, jak tomu bylo dříve, ale jsou z nich rychle a efektivně stavěna kvalitní modulová řešení – byty a obytné domy, kancelářské budovy, obchody a prodejní místa, autosalony, showroomy, školy, školky atd. Jejich vysoká variabilita uspokojuje potřeby i těch nejnáročnějších zákazníků. Jde o nový trend výstavby, který je oblíben především v zahraničí, zejména v Německu, Francii a Polsku – 80 % produkce je určeno na vývoz. U nás si tento systém výstavby teprve své místo buduje. V každém případě je to však nová budoucnost.
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]