Zpět

Společnost Hörmann na veletrhu BAU 2009

Ve dnech 12. až 17. ledna 2009 se opět otevřou brány mezinárodního stavebního veletrhu BAU 2009, který se koná jednou za dva roky v Mnichově. Zájemci z řad odborné i široké veřejnosti se na výstavišti Neue Messe budou moci seznámit s nejnovějšími výrobky, postupy a technologiemi z oblasti architektury a stavebnictví. Společnost Hörmann, přední výrobce garážových a dveřních systémů, zde představí například rolovací vrata s novými izolačními profily Decotherm, vjezdová vrata ET 500 určená pro hromadné garáže, nebo protipožární a protikouřové dveře T30 a STS, jež upoutají nevšedním designem.

 

Publikováno: 29.07.2009
Rubrika: ,
Autor: (red)

Uvedené novinky včetně celé řady dalších zajímavých produktů a nejmodernějších technologií z oboru garážových i průmyslových vrat, vstupních dveří, nakládací techniky nebo protipožárních a protikouřových uzávěrů, mohou návštěvníci shlédnout ve firemní expozici o rozloze více než 1 000 m2, jež bude tradičně umístěna v hale B2.

Profily Decotherm z hliníku a ušlechtilé oceli
Významnou inovaci v oblasti průmyslových vrat přinášejí profily Decotherm z hliníku a ušlechtilé oceli. Díky nim disponují vrata optimálními navíjecími vlastnostmi a zároveň se vyznačují vynikající tepelnou izolací. Použité materiály navíc rozšiřují možnost využití těchto profilů pro robustní a vysoce kvalitní řešení rolovacích vrat.
Profily Decotherm A z hliníku zajišťují velmi tichý chod a značnou odolnost vůči opotřebení. Tyto vlastnosti je předurčují zejména pro provozy s vysokou frekvencí užívaní vrat a s přísnými požadavky na přípustnou hladinu hluku. Pro prostředí se zvýšeným rizikem vzniku koroze, například při kontaktu s kyselinami nebo louhy, jsou určeny profily Decotherm E z ušlechtilé oceli. Jejich dlouhou životnost a ušlechtilý vzhled podporuje také uzavření povrchu profilů ochranným lakem.

Komfort pro hromadné garáže
Od vjezdových vrat do hromadných garáží se vyžaduje odolnost proti zvýšenému namáhání a zároveň velmi tichý chod. Společnost Hörmann proto vyvinula vrata ET 500, jež jsou navržena nejméně pro 250 000 otvíracích cyklů. K jejich dalším přednostem patří kvalitní, bezúdržbová konstrukce a řada konstrukčních prvků zamezujících možnosti zranění, jako např. zajištění proti zřícení dvojitými lanovými táhly, vylepšená ochrana proti sevření prstů ad. Díky rozsahu otevření jen 200 milimetrů, potřebnému prostoru pro překlad 100 milimetrů a bočnímu dorazu 140 milimetrů se navíc vejdou téměř do každého vjezdu. Návštěvníci se budou moci přesvědčit také o jejich atraktivním vzhledu.

Online konfigurátor – nástroj pro názorné předvedení
Zajímavou pomůcku pro usnadnění výběru garážových vrat a dveří představuje unikátní online konfigurátor, s nímž se mohou zájemci seznámit prostřednictvím ukázky přímo ve výstavní expozici. Pomocí této aplikace budou moci obchodní zástupci zákazníkům představit nejen různé varianty otvorových výplní, ale i celkový optický výsledek jejich integrace do vzorových fasád nebo do digitálních fotografií projektu zákazníka. Konfigurátor navíc zobrazí i cenové doporučení zvolených výrobků. Výhodou je také jednoduché spouštění bez instalace prostřednictvím internetového prohlížeče a intuitivní rozhraní.

Dveře T30 a STS – protipožární ochrana i designový prvek
Vynikající ochranu proti požáru nebo kouři a atraktivní vzhled v sobě snoubí nové protipožární a kouřotěsné dveře T30 a STS.
U automatických posuvných dveří T30 na první pohled zaujme designové provedení z hliníku a skleněných prvků, jež lze individuálně přizpůsobit architektuře prostoru. K pohybu dveří navíc není nutná vodící kolejnice v podlaze, a tak je zaručena jejich bezbariérovost. Díky četným variantám automatického provozu je lze jednoduše a rychle nastavit pro každou provozní situaci. Jejich mimořádnou spolehlivost dokazuje test s více než milionem cyklů otevření a zavření, což více než o pětinásobek překonává požadavek normy DIN 4102, část 18.
Jako zajímavý prvek při realizaci moderně řešených objektů se mohou uplatnit i ocelové dveře STS 30 a STS 90, jež účinně zamezují šíření požáru po dobu 30 a 90 minut. Dveřní křídlo s plynulým dorazem, lícující s plochou, umožňuje dosáhnout vzhledu vyznačujícího se jasnými liniemi a velkorysými plochami. Lze je použít do zdiva z cihel, betonu, pórobetonu, a dále do příček, podpěr nebo nosníků.

Více informací na www.hormann.cz.
 

Automatické posuvné dveře T30

Ocelové protipožární a kouřotěsné dveře STS

Konfigurátor pro názorné předvedení garážových vrata a vstupních dveří

Rolovací vrata Hörmann s profily Decotherm

Expozice společnosti Hörmann – BAU 2007

[carousel-horizontal-posts-content-slider]