Zpět

Společnost Douglas Wallace Howitt, hlavní architekt rezidenčního projektu Nový Svět v Benicích developerské firmy Orco, oznámila ukončení první fáze projektu

Společnost Douglas Wallace Howitt, která vznikla sloučením předního irského architektonického studia Douglas Wallace a jednoho z nejúspěšnějších pražských studií SH Architects, dnes oznámila ukončení první fáze designových prací na významném rezidenčním projektu v Benicích nedaleko Prahy developerské společnosti Orco.

Publikováno: 29.07.2009
Rubrika: ,
Autor: (red)

Studio Douglas Wallace Howitt bylo přizváno podílet se na tomto projektu díky svým zkušenostem z designování rezidenčních projektů v zahraničí a zároveň díky rozsáhlým technickým znalostem na místním trhu. Konceptem projektu Nový Svět bylo vytvoření prostředí, ve kterém se snoubí prvky architektury tradiční vesnice a moderního bydlení. Dokončené domy dle současných designových trendů jsou zasazeny do místního kontextu. Zatímco si každý dům zachovává svojí jedinečnost, je koncept pro celý projekt navržen tak, že umožňuje optimální prostředí pro bydlení.

Stuart Howitt, ředitel studia Douglas Wallace Howitt v Praze, k projektu uvedl: “Náš tým měl za úkol vytvořit vysoce kvalitní komerční návrh, který by využil nejmodernější prvky moderního designu, a zajistit jeho provedení a implementaci v průběhu stavby. Důležitým požadavkem bylo vytvoření energeticky úsporných budov a my věříme, že se nám to podařilo dosáhnout použitím technologií zaručující maximální využití energie. Všechny domy využívají technologii termálního obalu, orientaci budovy, nejnovější a vysoce výkonný topný systém, inteligentní kontrolní systém a retenci dešťové vody. Prvky zajišťující nízkou spotřebu energie byly navrhovány s ohledem na prostor mezi budovami a jejich okolím, aby vznikl atraktivní zelený prostor pro rodinné bydlení.”

V dnešním obtížném konkurenčním prostředí musí být nové projekty nejen atraktivní pro potenciální zákazníky, ale hlavně ekonomicky realizovatelné. Projekt Nový Svět je důkazem toho, že důkladným plánováním a přípravou je toho možné dosáhnout.
 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]