Zpět 5 fotografií

SKLO NEPATŘÍ JEN DO VITRÍNKY aneb krása a funkce celoskleněných dveří v interiéru

Ty tam jsou časy, kdy sklo vládlo pouze vitrínám, zrcadlům nebo výplním sektorového nábytku. V moderních interiérech je skleněnému materiálu dopřán mnohem větší prostor, a to nejen ten rozměrový, ale také estetický a pocitový. Typickým představitelem všech těchto vlastností jsou celoskleněné interiérové dveře. A právě jejich hlavní roli, funkci a možnosti užití Vám představujeme v našem připraveném článku.

Publikováno: 29.07.2009
Rubrika:
Autor: (red)

Celoskleněné dveře nemusí být jen na kliku
Nejtypičtějším způsobem otevírání celoskleněných dveří je otočný sytém, stejně jako u standardních dveří z dýhy či laminátu. Otočné celoskleněné dveře STYLUS® mohou být bez obav užity do jakéhokoliv interiéru. Můžeme říci, že patří všude tam, kde chceme pro svůj interiér byť jen o trochu více…

Toto potvrzuje i paní Jana Vitešníková, ředitelka společnosti VV SKLO, která se zabývá kompletním opracováním skla a na trh dodává nejen celoskleněné dveře STYLUS®, ale také fixní a dělící příčky či sprchové kouty z bezpečnostního kaleného skla. „Jednokřídlé celoskleněné dveře mohou zdobit opravdu různě řešené domy, byty a kanceláře. Někteří zákazníci se mylně domnívají, že sklo patří pouze vysoce moderním interiérům, což ale není zcela pravdivé. Celoskleněné dveře, kromě svého moderního designu, dokáží interiér prosvětlit a pocitově odlehčit, takže mohou být užity do jakéhokoliv dnešního interiéru, kde chybí světlo nebo kde bychom rádi prostor odlehčili, ozvláštnili a pocitově i vzhledově osvěžili.“

V menších prostorech dveře posouvejte
Jednou z hlavních rolí celoskleněných dveří je zajištění světlosti a jasu v menších či tmavších prostorách. Pokud plánujete použít celoskleněné dveře do menších prostor, můžete zvolit posuvný způsob otevírání. Kromě toho, že dodáte do místnosti zajímavou designovou součást, ušetříte také výraznou část prostoru kolem vstupů.

„Celoskleněné dveře mohou být řešeny posuvem, a to buď po horní kolejnici, která zajišťuje posuv křídla po stěně, anebo zasunutím do stavebního pouzdra ve zdi, do něhož se křídlo dveří po celé své ploše zasune a nikde nepřekáží. Tento způsob otevírání dveří může být použitý jak pro jednokřídlé, tak i dvoukřídlé dveře. Velice zajímavě pak působí kombinace posuvných dveří a bočního celoskleněného světlíku, po kterém se dveře posouvají,“ představuje posuvné celoskleněné dveře STYLUS® paní Vitešníková. V případě, kdy se celoskleněné dveře zasouvají do stavebního pouzdra ve zdi, se nemusíte obávat, že by se sklo jakkoliv poškodilo. Všechna stavební pouzdra jsou řešena tak, aby do nich mohly bez problémů vjíždět i celoskleněné dveře.

Volba umístění posuvných dveří v prostoru je především na vkusu každého z Vás a také na celkové dispozici interiéru. Jejich krása vynikne například v přechodech mezi obývacím pokojem a kuchyní nebo ve vstupních halách, které chcete s lehkostí a tak trochu nevšedně oddělit od vlastních obytných částí Vašeho domova.

Kyvné dveře
Křídlo kyvných dveří si pro sebe uzme nejvíce prostoru ze všech způsobů otevírání dveří, nicméně toto je vyváženo lehkostí a malou porcí námahy, jež musíme při otevírání vynaložit. Hodí se proto do místností, kde je zvýšená frekvence průchodu. Celoskleněné kyvné dveře oceníte kupříkladu u kuchyní nebo v chodbách. K jejich otevření postačí lehké zatlačení a bez Vašeho přičinění se samy v tichosti a bez nárazu dovřou. Hravě si s nimi poradí i malé děti. Nedocenitelné jsou pak také v administrativních prostorech, kde jsou velice často součástí průchodových a vstupních částí do kanceláří. Opět mohou být kombinovány s bočními světlíky či nadsvětlíky.

Při volbě Vašich dveří, a to zejména jejich způsobu otevírání resp. zavírání, vždy dobře zvažte, v jakých prostorách budou umístěny a co od nich vlastně očekáváte. Ať už se rozhodnete pro dveře otočené, posuvné či kyvné, nezapomínejte na jejich bezpečnost a tedy i tu Vaši. Pro Váš interiér vždy volte dveře, které jsou vyrobeny z bezpečnostního, neboli kaleného skla.

Bližší informace lze nalézt na stránkách www.vvsklo.cz.

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]