Zpět 5 fotografií

Šetřete místem elegantně

Způsobů, jakými lze ušetřit prostor v interiérech, se nabízí hned několik. Můžeme například vyměnit větší kusy nábytku za menší, omezíme počet dekorací nebo budeme ve svém pohybu jednoduše omezovat sami sebe. A jistě byste dokázali z vlastních zkušeností v našem výčtu pokračovat…

Publikováno: 29.07.2009
Rubrika:
Autor: (red)

Jednou z možností, jak vyřešit úsporu místa, a přitom se o mnoho neochudit, mohou být zasouvací dveře do zdi, s jejichž užitím výrazně ušetříte místo v průchozích částech mezi jednotlivými pokoji, zabráníte věčně otevřeným křídlům klasických otočných dveří, které pro sebe nemalý prostor vyžadují a leckdy nepříjemně překáží. Navíc získáte volné místo po stranách dveří, které můžete dále zařizovat nábytkem či dekoracemi. A v neposlední řadě půjdete s trendy, které už dávno patří do kategorie nadčasových.

Přinášíme Vám ukázku realizací interiérů, kde si hlavní slovo vzaly dveře, které se při otevírání zasouvají do stavebního pouzdra a elegantně se ukryjí ve zdi:

Kuchyň s obývacím pokojem spolu, ale přitom někdy zvlášť…
Kuchyň a jídelní či obývací část patří v interiérech neodmyslitelně vedle sebe. Setkat se s řešením, kdy kuchyň a obývací pokoj tvoří kompaktní prostor, není dnes ničím neobvyklým. Přesto mnozí volí variantu, která obě místnosti v případě potřeby přece jen oddělí.

Sami jistě znáte ten pocit, že si při vaření raději zavřete dveře, aby Vám například Vaši hosté nekoukali takříkajíc pod ruce. Právě tak je řešen i interiér na naší fotografii, kde dominují dvoukřídlé zasouvací dveře, pro něž je užito stavební pouzdro KOMFORT, které slouží k otevírání a zavírání dveří dvoukřídlých, a to oním známým posuvem od sebe či proti sobě. Vzhledem ke světlému stylu celého interiéru byly zvoleny plné dvoukřídlé dveře, které vytváří příjemný kontrast s interiérem ve světlých barvách, ale nenarušují design kuchyně ani sousedící jídelní části. Tento typ dveří je ideální pro větší prostory, kde není problém s nízkou intenzitou denního světla.

Tip jsme samozřejmě připravili i pro ty z Vás, kteří světlost v interiéru postrádáte a hledáte způsoby, jak více podpořit průchod slunečních paprsků a rozhodně nemáte v úmyslu své prostory jakkoliv ztmavit.

Na snímku můžete vidět opět dvoukřídlé provedení zasouvacích dveří, ovšem tentokrát ve svém proskleném provedení. Sklo Satináto, neboli tzv. ledové sklo, plní funkci designovou, ale i praktickou. Tento typ skla je pouze průsvitný a nelze přes něj vidět ostré tvary, což mnohdy působí dojmem tajemnosti. Zasouvací dveře jsou zde zvoleny z masivního materiálu třešňové dřeviny dveří s vlysovou konstrukcí (model dveří HARMONIE od SAPELI). Použitá dřevina koresponduje s okolním interiérem včetně dýhované podlahy.

Stavební pouzdra jsou připravena pro všechny typy dveří bez výjimky, včetně dveří celoskleněných. Celoskleněné dveře lákají svým moderním a nadčasovým designem, ladností a elegancí a v neposlední řadě umožňují světlu nejvíce průchodu, což ocení každý majitel tmavého, malého a nedostatečně prosluněného interiéru. Na fotografii společnosti VV SKLO Vám proto představujeme jednokřídlé celoskleněné dveře, které šetří místo mezi kuchyní a menší vstupní chodbou.

Málo místa na chodbě?
… I to pro mnohé z Vás nemusí být až takový problém. Jak můžete vidět na fotografii, v interiéru jsou vedle sebe užity dvoje jednokřídlé dveře, které se zasouvají do stavebního pouzdra Unibox. To je konstrukčně vyřešeno tak, že do něj mohou být zasouvány dvoje jednokřídlé dveře. Odpadnou Vám tak starosti, kam s druhým stavebním pouzdrem, pro které už byste neměli dostatek prostoru ve zdi či příčce.

„Tento způsob otevírání dveří můžeme doporučit i do dlouhých chodeb v panelácích, kde jak známo většinou ústí vstupy do jednotlivých pokojů. Obvykle jsou tyto prostory samy o sobě už tak velmi stísněné a když v nich navíc překáží otevřená křídla klasických otočných dveří, může se mnohdy jednat spíše o překážkovou trať,“ přibližuje možnosti umístění tohoto typu dveří a stavebního pouzdra pan Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti J.A.P., která se na výrobu stavebních pouzder již řadu let specializuje. Tuto ukázku jsme zvolili také jako doklad toho, že bílé dveře v interiéru rozhodně nejsou za zenitem a nepatří jenom do vzpomínek časů minulých. Pokud je zvolíte v kontrastu s tmavou podlahou, sladíte Váš interiér podle aktuálních bytových trendů a z Vašich dveří uděláte elegantní a čistý prvek interiéru.

Skutečně moderní…
V závěru naší prezentace Vám představujeme interiér, který jinak než moderní, ani nelze nazvat. Ze snímku je na první pohled zřejmé, že majitelé zvolili své zasouvací celoskleněné dveře hlavně z hlediska designového. Ty nejen že opět umožnily bezproblémový průchod na chodbě, ale ukazují, že zasouvací dveře naprosto splňují požadavek pro moderní bytový design. Celoskleněné dveře v kombinaci s kovovou zárubní a tmavou podlahou přináší efektní kontrast, který přesto vede k žádanému souladu.

Materiál připraven ve spolupráci se společnostmi J.A.P., SAPELI  a VV SKLO.
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]