Zpět 3 fotografie

Pohodlí až na půdu

Ano, přistavit si žebřík a vyšplhat po něm na půdu, je určité také jednou z možností… Proč ale volit poněkud složitější a namáhavější způsob, když můžeme vystoupat na půdu pohodlně, rychle, bezpečně a bez zbytečné námahy? V připraveném článku Vás seznámíme s celokovovými půdními stahovacími schody LUSSO, které pocházejí z dílny českého výrobce “J.A.P.“ a jsou vítaným pomocníkem v mnoha rodinných domech nebo v kancelářském prostředí.

Publikováno: 29.07.2009
Rubrika:
Autor: (red)

Hlavním poznávacím znamením půdních stahovacích schodů LUSSO je jejich celokovová konstrukce, která má oproti té dřevěné, z níž je většina levnějších stahovacích schodů vyrobena, nespornou výhodu ve své odolnosti. Ať už budeme hovořit o té mechanické nebo o rezistenci proti klimatickým výkyvům, na které přirozeně dřevo velmi citlivě reaguje nasáváním vlhkosti a následným vysycháním. Sami jistě víte, že výkyvy teplot nejsou u půdních prostor ničím neobvyklým, zvlášť v době topné sezony. Navíc je častou praxí, že celodřevěné schody jsou vyráběny z měkkých dřevin, u kterých musí každý počítat s rychlejší únavou a kratší životností.

„Naše celokovové stahovací schody jsou samozřejmě povrchově upravené. Nášlapy jsou pozinkované a lakované, což je úprava, která pro běžné používání v interiérech plně postačuje a je kvalitní. Víko a rám jsou z pohledové strany v nekonfliktní bílé barvě a mají hladký povrch, aby splynuly s interiérem,“ uvádí pan Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti “J.A.P.“ a dodává: „Dnes už je standardně nabízíme v protipožární úpravě.“

Vlastní montáž schodů funguje na principu zavěšení a i po montáži se dají snadno regulovat. S výškou schodů se může pracovat i za delší čas od montáže, a proto ji není nutné definitivně vyřešit v první chvíli. Stahovací schody LUSSO můžete během užívání navíc jednoduše prodlužovat, ale i krátit, což je u dřevěných schodů možné pouze nenávratným uříznutím spodní části.

Jednoduše pohodlně…
Pohodlný výstup do půdních prostor zajišťuje samotný tvar schodů. Ten je charakteristický svým navazujícím zaoblením, které připomíná tvar písmene „S“. Pevný úchyt oceníte v momentě, kdy na půdu přenášíte věci k uložení a potřebujete dostatek stability. Stažení schodů do interiérové části je zajištěno pomocí stahovací tyče, takže si s nimi poradí bez větší zátěže ženy i větší děti. Ve výstupní části se nachází madlo pro přidržení, které výrobce opět dodává jako standardní součást balení.
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]