Zpět 5 fotografií

Nové nízkoenergetické byty v pražské Uhříněvsi

Společnost JRD zahájí na jaře roku 2009 výstavbu nízkoenergetických bytů v pražské Uhříněvsi. Projekt nese jméno Viladomy U Obory a ve třech bytových domech bude ukryto celkem 37 bytových jednotek dispozičního řešení od 2+kk až po 4+kk (obytná plocha od 44 m2 do 111 m2). Všechny byty splňují nízkoenergetický standard a energetickou náročnost budovy – třídy A. Dokončení projektu je plánováno na podzim 2010 a cena bytů začíná na 47.000 Kč za m2.

Publikováno: 29.07.2009
Rubrika:
Autor: (red)

Společnost JRD zahájí na jaře roku 2009 další ze svých nízkoenergetických projektů, tentokrát v Praze – Uhříněvsi. Projekt Viladomy U Obory je situován v nejklidnější části této městské části, v jeho sousedství se nachází park Obora a Podleský rybník. Samotný areál bude tvořen třemi viladomy a nabídne celkem 37 bytů o velikosti 2+kk až 4+kk, jejichž cena za m2 bude od 47.000 Kč.

Projekt nezapomíná na velkoryse řešené předzahrádky, balkóny a terasy. „Viladomy U Obory osloví hlavně ty, kdo preferují nízkoenergetické bydlení v klidné lokalitě, zeleni, s dobrou občanskou vybaveností a zároveň nechtějí žít daleko od centra hlavního města,“ říká Jan Řežáb, jednatel společnosti JRD. Ti, kdo preferují rychlou dopravu do centra města s využitím prostředků hromadné dopravy, ocení např. přímé vlakové spojení s Hlavním nádražím, kam z Uhříněvsi dojedou za 20 minut. Pod projektem je podepsané architektonické studio RH-Arch.

Nízkoenergetické byty od společnosti JRD splňují ty nejnáročnější standardy bydlení. Díky důkladnému zateplení obvodových plášťů, použití solárních kolektorů, velkým oknům s trojskly a jejich stíněním splňují nejpřísnější normy a spadají jako jediné v ČR do energetické třídy A (označení staveb, nových i rekonstruovaných, bude od ledna 2009 povinné, a to formou energetických štítků). Kromě benefitů v podobě velmi nízkých poplatků za energie přináší bydlení v nízkoenergetických bytech celou řadu výhod. Díky dobré rekuperaci neustálý přísun čerstvého vzduchu, ideální vlhkost, menší prašnost, téměř nulové teplotní výkyvy a díky dokonalé izolaci také nižší teploty v interiéru během horkých letních měsíců.

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]