Zpět 1 fotografie

Nové bourací kladivo Hilti TE 1000-AVR

Komfort a pocit čiré síly – to je nové bourací kladivo Hilti TE 1000-AVR, které pozvedá výkon při bourání na vyšší úroveň při absolutním minimu vibrací. Pochlubit se může nízkou hodnotou vibrací pouhých 6,5 m/s2 a vysokým denním výkonem. Ve střední váhové třídě tedy nastavuje laťku opravdu vysoko.

Publikováno: 29.07.2009
Rubrika: ,
Autor: (red)

Robustní a silný 1600-wattový bezuhlíkový SR motor umožňuje této novince udělat krátký proces s jakoukoli zdí i podlahou. TE 1000-AVR disponuje rovněž přepínáním na 70 % výkonu, takže je možné jím provádět i jemnější úpravy všude tam, kde je to třeba.

Vnitřní kostra stroje je vybavena systémem AVR – aktivní redukce vibrací, takže mechanismus kladiva i motor jsou zcela izolovány od vnějšího krytu a rukojetí soustavou pružin a čepů. Tento systém tlumí vibrace v porovnání s běžnými bouracími kladivy až o dvě třetiny. Výsledky tlumení vibrací a tedy i povolený čas práce s nářadím jsou nejlepšími ve své třídě.

Silný motor, výjimečně dlouhá životnost
Srdcem uvedené novinky je výkonný pneumatický mechanismus kladiva, poháněný jedinečným bezuhlíkovým SR motorem. Tento elektronicky řízený motor nemá vinutí rotoru, komutátor a samozřejmě ani uhlíky, které by se opotřebovávaly. Bourací kladivo TE 1000-AVR je vybaveno i aktivním systémem chlazení a třemi uzavřenými mazacími komorami, které chrání vnitřní části před prachem. Tyto prvky tvoří základ dlouhých servisních intervalů a zaručují životnost několikrát delší, než u běžných bouracích kladiv. Bezuhlíkový SR motor dále udržuje stálou úroveň výkonu, a to i při kolísání napětí, např. při používání dlouhých prodlužovacích kabelů.

S novým bouracím kladivem se neobyčejně snadno manipuluje díky jeho symetrickému tvaru a novému tvaru rukojetí. Plášť bouracího kladiva TE 1000-AVR je tvořen masivními díly vyztuženými sklolaminátem. Přístroj je tak velmi robustní a velice dobře odolává hrubému zacházení, se kterým se pravděpodobně v každodenním provozu bude setkávat.

Téměř úplná bezprašnost
Hilti DRS-B je první opravdu efektivní systém odsávání prachu pro profesionální využití v uzavřených prostorách. Dokáže zachytit až 95 % škodlivého jemného prachu z prostoru kolem sekáče a sklíčidla a udržuje tak úroveň prašnosti na absolutním minimu .Tím dochází nejen ke snížení možných zdravotních rizik pro pracovníky, ale k prodloužení životnosti stroje.

Převratné samoostřicí polygonové sekáče
Polygonové sekáče Hilti TE-SP stanovují úplně nové standardy co se týče výkonu, udržování ostrosti, komfortu práce a životnosti. Jejich samoostřicí špice zcela odstraňují potřebu nákladného a časově náročného ostření, kování a kalení; s využitím polygonových sekáčů TE-SP se minulostí stává i velmi nepříjemný a zdržující sklon k uváznutí v betonu, což je u běžných typů častým jevem. Díky stálé výkonnosti, udržující se na vysokých hodnotách po celou dobu životnosti, jsou tyto sekáče také mnohem efektivnější. Nové polygonové sekáče Hilti, indukčně kalené a se zakulaceným uchycením, nyní dosahují ještě delší životnosti.

Vrtáky, sekáče a elektrické nářadí Hilti jsou vždy vyvíjeny a zkoušeny společně, aby se dosáhlo optimálního propojení kombinací. Uživatelům se tak otevírá možnost kombinovaného výkonu Hilti Power Effect – jedinečného systémového výkonu, který je v součtu mnohem vyšší, než pouhá suma výkonů jednotlivých součástí.

Bezstarostný servis
Jako všechny stroje Hilti, přichází bourací kladivo TE 1000-AVR s „Doživotním servisem Hilti“. Společnost poskytuje tuto komplexní, prvotřídní službu po celou dobu životnosti výrobku. Po dobu dvou let dokonce zcela bezplatně – vztahuje se na opravu či výměnu vadných částí, a to i částí podléhajících opotřebení a bezplatný odvoz do a ze servisu. Po uplynutí této doby společnost Hilti dále ručí za kvalitu svých výrobků nastavením limitu ceny za opravu – po celou zbývající životnost výrobku. Jistota tohoto servisu není pouze uklidňující, v tomto odvětví také naprosto ojedinělá.

 

Více informací na www.hilti.cz
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]