Zpět 3 fotografie

Moderní vrata do každé garáže

Automaticky ovládaná garážová vrata se díky snadné a pohodlné obsluze stávají samozřejmostí pro stále více majitelů rodinných domů. Ne všechny garáže však umožňují montáž nejčastěji používaných sekčních vrat. Společnost Hörmann proto na veletrhu IBF představila zajímavou novinku – garážová rolovací vrata RollMatic.

Publikováno: 29.07.2009
Rubrika:
Autor: (red)

Nejběžnějším důvodem, který znemožňuje použití sekčních vrat, je nedostatek místa nebo překážka pod stropem garáže. Automatická vrata RollMatic se při otvírání rolují do pouzdra umístěného nad vratovým křídlem. Vzhledem k minimálním nárokům na manipulační prostor je tak lze snadno nainstalovat do každé garáže, ať už do novostaveb nebo výměnou za stávající vrata.

Pro jejich volbu hovoří také vynikající konstrukční vlastnosti a využití nejmodernějších technologií. Vratové křídlo tvořené dvoustěnnými hliníkovými lamelami vyplněnými polyuretanovou pěnou se vyznačuje skvělými tepelněizolačními vlastnostmi.

Standardně dodávaný kompaktní pohon vybavený funkcí pozvolného rozjezdu a zastavení zajišťuje tichý a šetrný chod vrat zejména při jejich dojezdu k podlaze. Díky tomu jsou vrata chráněná vůči předčasnému opotřebení. Další výhodou je bezpečné uzamknutí vrat při jejich uzavření, jež účinně zamezuje možnosti vypáčení vratového křídla. O bezpečnost během chodu vrat směrem dolů se stará spolehlivá vypínací automatika, která zajistí okamžitý zpětný chod nahoru při najetí na překážku. Pohon se ovládá pomocí čtyřtlačítkového dálkového ovladače, kterým je možné aktivovat i vjezdovou bránu nebo vnější osvětlení. Při výpadku proudu lze vrata zevnitř odjistit a díky osvědčené technice tažných pružin snadno ručně otevřít. Rolovací vrata RollMatic uspokojí také vysoké nároky na design vrat. Vedle standardní bílé se dodávají v dalších šesti barvách nebo v provedení s dřevodekory Zlatý dub a Rosewood.

V prodeji budou od 1. července 2009 u autorizovaných prodejců značky Hörmann.

Více informací na www.hormann.cz
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]