Zpět 2 fotografie

MEWA systém čisticích utěrek

Inteligentní systém pro opakované použití šetří životní prostředí i rozpočet. V průmyslu, tiskárnách, automobilových dílnách a výrobních podnicích se denně používají tisíce čisticích utěrek. Udržují tak nástroje, stroje a výrobní zařízení čisté. Používají se například v kovoobráběcím průmyslu, kde se při výrobě uvolňují kovové piliny, oleje a chladicí mazací látky, které pak následně nesmí způsobit poškození nebo znečištění finálních výrobků. Navíc se musí podniky vypořádat s přísnými povinnostmi a předpisy, především při zacházení s materiály znečištěnými oleji a rozpouštědly.

Publikováno: 29.07.2009
Rubrika: ,
Autor: (red)

Čisticí utěrky s full servisem
Zde stojí na vaší straně jako spolehlivý partner MEWA se svým systémem čisticích utěrek a full servisem. Ke službám komplexního zásobování utěrkami patří kompletní poradenství, dodávky dle potřeb zákazníka, pravidelná výměna použitých čisticích utěrek, které se perou dle nejmodernějších požadavků a pravidel pro životní prostředí a v neposlední řadě spolehlivá kontrola kvality. Čisticí utěrky na stroje od firmy MEWA jsou nepřekonané, co se týká jejich pevnosti, savosti a životnosti. Tyto textilní utěrky pojmou během sekundy dvakrát více tekutiny, než samy váží. Dokonce i ve vlhkém stavu čelí tento materiál, který je odolný proti roztržení a oděru, hrubým nečistotám. Čisticí utěrka od MEWY je dost silná na to, aby jistě setřela kovové piliny, oleje nebo rozpouštědla. Zároveň jsou tyto utěrky tak jemné, že jimi mohou být čištěny citlivé stroje a zařízení. Zákazníkům firmy MEWA jsou k dispozici takové materiály, které odpovídají svým složení různým požadavkům zákazníka.

K dostání jsou dle poptávky čtyři stupně kvality čistících utěrek:

  • MEWATEX, robustní univerzální utěrka, která se hodí k odstraňování nečistot od oleje, barev, tuků a rozpouštědel.
  • MEWATEX PLUS je rovněž univerzální utěrka, která ale navíc slouží k čištění citlivějších povrchů. Pro opatrné čistění a leštění jemných povrchů se obzvláště hodí utěrka MEWATEX ULTRA.
  • Tam, kde musí být čištěny nejjemnější díly, je doporučována utěrka MEWA PROTEX.

S textiliemi na opakované použití odlehčíte životnímu prostředí
Tento systém opakovaného použití, certifikovaný normami DIN EN ISO 9001 a 14001, se bez problémů integruje do podnikových postupů a optimalizuje procesy kvality a managementu životního prostředí. Speciálním recyklačním systémem pro vodu, používanou pro praní a máchání, lze oproti běžným pracím procesům ušetřit až 50 procent vody. Navíc se použitá voda na praní z procesů máchání filtruje, čistí a znovu použije pro další praní. Pere se pomocí biologicky odbouratelných pracích a pomocných prostředků v co nejmenším možném dávkování. Oproti tradičnímu pracímu procesu to znamená až o 85 procent nižší zatížení životního prostředí. Několikastupňové znovuzískávání tepla z pracích a sušících zařízení přes tepelné výměníky značně snižuje energetickou spotřebu pro ohřev vody a vytápění podnikových prostor. Navíc mohou být čisticí utěrky firmy MEWA až padesátkrát vyprány a znovu použity. Papírové ubrousky nebo textilní utěrky končí oproti tomu po jednom použití v odpadu. Tak může být ušetřeno velké množství nebezpečného odpadu.

Kompletní servis firmy MEWA
MEWA byla založena v roce 1908 v Sasku a operuje na 41 pracovištích v celé Evropě. Tento poskytovatel služeb nabízí pracovní a ochranné oblečení, textilní čistící utěrky, stejně jako rohože a rohože zachycující olej v kompletním servisu. Přibližně 3.900 pracovníků se stará o více než 135.000 zákazníků z oblasti průmyslu, obchodu, řemesel a gastronomie.

Více informací na www.mewa.cz

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]