Zpět 1 fotografie

Lindab zakládajícím členem České rady pro šetrné budovy

Společnost Lindab se stala zakládajícím členem České rady pro šetrné budovy (Czech Green Building Council). Spolu s dalšími partnery se tak zavazuje být vytrvalým obhájcem a propagátorem efektivity a správného řešení státní environmentální politiky a příslušných státních norem, podporovat inovace, vědu, výzkum, vzdělávání a informovanost v oblasti šetrných budov.

Publikováno: 29.07.2009
Rubrika: ,
Autor: (red)

Česká rada pro šetrné budovy je neziskovou organizací podněcující trh, vzdělávání a změny v legislativě k vytvoření prostředí pro kvalitní stavby, které jsou současně ekonomicky ziskové i šetrné k životnímu prostředí. Jedním z cílů rady je vyvinout a prosazovat systém certifikace šetrných budov založený na shodě zainteresovaných odborníků. Certifikace fungující na základě marketingových principů pomůže přeměně trhu a rychlejšímu rozvoji šetrných budov v České republice.

Cíle a struktura organizace odpovídají existujícím a úspěšným Green Building Councils v jiných zemích, jako např. ve Spojených státech (www.USGBC.org), Kanadě (www.cagbc.org), Německu (www.dgbc.de), či Velké Británii (www.ukgbc.org). Všechny tyto rady jsou členy celosvětového sdružení Worl Green Building Council (www.worldgbc.org), v němž se též CzGBC bude ucházet o členství.

Více informací na www.czgbc.org
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]