Zpět

Končí doba zaprášených žaluzií

Zdá se, že klasickým interiérovým žaluziím odzvonilo. Revoluční systém interiérových žaluzií dorazil i do České republiky. Společnost RI OKNA a.s., český výrobce plastových a hliníkových oken a prvků, uvádí na trh unikátní řadu vnitřních žaluzií. Žaluzie jsou umístěny v meziskelním prostoru skleněné výplně a tak nepodléhají usazování prachu a nečistot. Ovládání žaluzií je řešeno odnímatelným ovladačem který pracuje na principu magnetu. Žaluzie jsou dodávány v široké škále barevného provedení.

Publikováno: 29.07.2009
Rubrika:
Autor: (red)

Do plastových oken se dosud interiérové žaluzie montovaly do rámu před skleněnou výplň a působily tak mimo jiné jako lapače prachu. Nové umístění žaluzií uvnitř skleněné výplně vylučuje usazování prachu a nečistot. Žaluzie jsou od výrobce dodávány jako součást skleněné výplně, tzn. že jsou usazeny uvnitř prostoru mezi skly, spolu s izolačním inertním plynem. Další, neméně důležitou, předností, je výrazné snížení rizika mechanického poškození ovládání – samotný ovladač žaluzie je umístěn rovněž v prostoru mezi skly a je ovládán mechanismem, který funguje na bázi magnetu. Tento mechanismus je umísťován na vnější stěnu skla. Je tak eliminováno poškození „ukroucením“, jak tomu někdy bývá u klasických žaluzií. Ovládání tohoto typu žaluzií je řešeno hned několika způsoby – manuálně pomocí šňůrky, či pomocí elektromotorků s dálkovým ovladačem nebo časovými či jinými spínači.

Revoluční systém svým umístněním mezi skla oken vzdáleně připomíná systém žaluzií, které se používaly do starých typů dřevěných oken, díky mechanismu ovládání je však pro plastová a hliníková okna nevhodný. Magnetický systém byl patentován v roce 1992 a je neustále vyvíjen. Cena tohoto typu skleněných výplní je díky revoluční technologii ovládání a použitého materiálu vyšší, než u běžných typů žaluzií, ale zákazník získává vysoce kvalitní výrobek s dlouho trvanlivostí a s minimálními nároky na údržbu. „V praxi se využívají tyto žaluzie dokonce i pro sterilní a čisté prostory a laboratoře,“ uvádí místopředseda představenstva Ing. Roman Kozumplík.

Společnost RI OKNA a.s. bude od 1.1. 2009 tento typ žaluzií nabízet prostřednictvím své celorepublikové sítě poboček a stane se tak největším partnerem výrobce této technologie v České republice.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]