Zpět 3 fotografie

Kolik podob má dub aneb představujeme novinky v dubových podlahách

Jaro je obdobím, kdy se na trhu objevují novinky od výrobců interiérového zařízení. Aby také ne! Kromě toho, že se všichni probouzíme ze zimního spánku a čerpáme zbrusu novou energii, začínáme stavět, rekonstruovat a zařizovat naše domovy. Hledáme zajímavé nápady a neokoukaný design, abychom svůj interiér vyladili skutečně do puntíku.

Publikováno: 29.07.2009
Rubrika:
Autor: (red)

Své o tom ví i výrobci podlah, kteří rok co rok obnovují svůj sortiment o nové dřeviny, dekory či konstrukční provedení. V dnešním článku Vám proto přinášíme přehled novinek v nabídce přírodních podlah firmy tilo. A protože na podlaze mnoha interiérů pořád dominuje dub, v hledáčku našeho zájmu se tentokrát staly právě trendy a designy podlah dubových.

Mnohé z Vás nejspíš napadne, že pokud si vyberete dubovou podlahu, jejich výběr se rázem zúží na několik známých a zavedených dekorů. Hovoříme například o dubu přírodním, o podlahách z dubu běleného či o těch, jejichž povrch má design kartáčovaný, který nejlépe vyniká právě na dubovém dřevu. Máte-li jasno a chcete do svého interiéru podlahu z dubu, nemusíte končit jen u tohoto výčtu. Pestrá škála dubových podlah Vám i Vašemu interiéru přináší ještě další možnosti…

„My jsme do našeho sortimentu nově zařadili hned čtyři nová designová provedení našich dubových podlah, u kterých si pohráváme zejména s jejich barevností a rozšiřujeme tak nejen naši nabídku, ale hlavně možnost výběru a zdařilé volby našich zákazníků. Ať už budu hovořit o dubu OLD STYLE, dubu SAND či STONE nebo esteticky velice nevšedním dubu SNOW,“ představuje úvodem rozšířenou nabídku dubových podlah Zdeněk Vondrák, jednatel firmy tilo, která na tuzemský trh dodává podlahy z ryze přírodních materiálů.

Nevšední ozvláštnění a změnu barevnosti dubových podlah mají na svědomí třísloviny, které jsou přirozeně obsaženy v dubovém dřevu. V kombinaci s dalšími aktivátory na bázi přírodních mořidel, na něž tyto třísloviny citlivě reagují, pak přináší možnost barevných obměn. Velkou výhodou u takto zbarvených podlah je, že barva se v odpovídajícím a přiměřeném množství nachází přímo ve dřevě pod lakem nebo olejem, které se běžně používají pro finální povrchovou úpravu každé přírodní podlahy, a proto vydrží podstatně déle, než barevnost u podlah, které jsou upraveny speciálními pigmenty obsaženými pouze v laku nebo v barevných olejích.

„U našich nových dubových podlah, které jsou řešeny díky přírodním tříslovinám, je zajištěna mnohem delší trvanlivost barvy a také jednodušší údržba klasickými přípravky, jež jsou primárně určeny pro oleje a laky na podlahách,“ uvádí Vondrák.

TIP PRO VÁS – lakovaná podlaha jako ta olejovaná
Pro fajnšmekry je v nabídce tilo připraven také nový dub ALPIN, který se trefí do vkusu všech, kteří žádají živé odstíny a chtějí, aby jejich dubová podlaha ukazovala krásu a sílu dřeva. K těmto estetickým vjemům dochází díky speciálnímu vytmelení suků a prasklin na dubovém dřevě. Dub ALPIN je nabízen také v povrchové úpravě extra matným lakem MAXX NATURAL, který při pohledu na podlahu skvěle imituje matný a jemný vzhled olejované podlahy.