Zpět

Knauf mezi nejlepšími TOP STAV 100

Společnost Knauf Praha, s. r. o., se umístila v žebříčku nejúspěšnějších českých firem v oblasti výroby stavebních materiálů a výrobků seřazených dle reálných tržeb na 6. místě. Knauf rovněž figuruje mezi nejlepší dvacítkou i z pohledu velikosti aktiv a počtu zaměstnanců. Organizátorem TOP STAV 100 je ÚRS Praha, a. s., ve spolupráci se Svazem podnikatelů ve stavebnictví v ČR a časopisem Stavebnictví. Uveřejněné výsledky jsou zrcadlem podnikatelských aktivit v roce 2008 a za první tři měsíce roku 2009..

Publikováno: 29.07.2009
Rubrika: ,
Autor: (red)

Přes evidentní pokles stavebních prací, který vlivem přicházející ekonomické krize zasáhl také Českou republiku na podzim 2008, byl tento rok významně úspěšný. Zajímavá je například skutečnost, že objem stavebních prací na jednoho obyvatele byl v České republice o 16,5 % vyšší, než vykazoval celoevropský průměr. Stavební konjunktura posledních let se opírala především o rostoucí poptávku soukromého a veřejného sektoru. Je pochopitelné, že výsledky ankety TOP STAV 100 2008 je nutné chápat v širším kontextu, vzhledem k podmínkám současné krize.

„Výsledky ankety nás samozřejmě těší, ale je třeba se dívat dopředu. Aktuálně můžeme říci, že právě uplynulý rok 2009 byl vlivem již plně se projevující ekonomické krize problematický a nelze si myslet, že rok 2010 přinese nějaké radikální zlepšení. Přes všechny negativní zprávy, které lze slyšet kolem nás, jsem však přesvědčen, že firma Knauf v následujícím období svou pozici na trhu nejen udrží, ale naopak upevní,“ komentoval současnou situaci Radek Bedrna, jednatel společnosti Knauf Praha, s. r. o.
 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]