Zpět

Hypotéku přes internet si uzavřelo více než tisíc lidí

Sám si sestavit hypotéku na míru, snížit počet návštěv v bance na minimum, získat vlastní bydlení rychleji a ušetřit až 12 500 Kč. Přesně tyto požadavky splňuje Hypotéka on-line, kterou začala Hypoteční banka na svých webových stránkách jako první v České republice nabízet v březnu 2007. Do konce prosince 2008 si tuto hypotéku sjednalo přes tisíc klientů.

Publikováno: 29.07.2009
Rubrika:
Autor: (red)

„Hypotéku on-line vyhledávají především mladší klienti, kteří rádi využívají internet a preferují větší rychlost při vyřizování úvěru,“ vysvětluje Bohdan Suchánek, ředitel marketingu a PR Hypoteční banky. „Ušetří tak 50 % poplatku za zpracování úvěru a minimálně jednu návštěvu pobočky. Navíc ihned zjistí, kolik budou činit jejich měsíční splátky a které dokumenty po nich bude banka požadovat.“ Tento produkt nejraději využívají klienti do 34 let, přičemž nejčastěji se na internetu zajímají o hypoteční úvěry na stavbu domu. Všeobecně se přitom sjednávají hypotéky nejvíce na byty. Klienti žádající o hypotéku přes webové stránky Hypoteční banky jsou „skromnější“, v průměru požadují 1,7 mil. Kč. Průměrná výše hypotečního úvěru v celém portfoliu Hypoteční banky činí téměř 1,9 mil. Kč.

Zájemci naleznou Hypotéku on-line přímo na stránkách Hypoteční banky (www.hypotecnibanka.cz). V pěti jednoduchých krocích si sami nastaví parametry úvěru. Modelování vlastní hypotéky přes internet je jednoduché a intuitivní. Kdykoliv je možné vrátit se zpět a zadané údaje libovolně upravovat. Návštěvník stránek zde také zjistí další potřebné informace, například jaké dokumenty po nich bude banka požadovat. Na závěr odešle vyplněný on-line formulář do banky, získá tip na další formy splácení nebo pojištění hypotéky. Hypotéku tak vyřídí rychleji a za výhodnějších podmínek.

Hypotéka on-line také získala celou řadu prestižních ocenění, například dvě první místa v soutěži Zlatá koruna 2007 nebo titul Hypotéka roku v soutěži Banka roku 2007. Prvenství získala i v soutěži Internet Effectiveness Awards 2007 a v soutěži časopisu Osobní finance a webu FinExpert.cz.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]