Zpět 4 fotografie

Hörmann dodal vrata pro Zelené město

Na nově vznikajícím bytovém souboru Zelené město, který vyrůstá v Praze na Jarově, se dodávkou vrat pro hromadné garáže podílí také společnost Hörmann. Celkem zde namontuje dvanáct kusů vrat s pohony a příslušenstvím v hodnotě asi 2 300 000 Kč.

Publikováno: 29.07.2009
Rubrika:
Autor: (red)

K uzavření garážových otvorů byla zvolena výklopná vrata ET 500, jež nabízejí řadu výhod oproti jiným typům vratových systémů. Patří k nim odolná, bezúdržbová konstrukce, kterou představuje bezpružinový systém fungující na principu protizávaží. Díky tomu se minimalizuje množství částí, které se časem mohou opotřebovávat. Lze je tak použít i pro velmi frekventované prostory. Jejich vysokou životnost ověřil i test ve výrobním závodě, který prokázal bezvadný chod vrat během 250 000 otvíracích cyklů bez nutnosti opravy či výměny jakékoli součásti.

Důležité hledisko pro užívání garážových vrat v bytových domech představuje hlučnost během jejich provozu. Uvedený typ vrat proto vyniká velmi tichým chodem, tak aby vyhovoval i přísným požadavkům na přípustnou hladinu hluku naměřenou v bytové jednotce umístěné nad vjezdovými vraty. Tuto skutečnost potvrdilo i hygienické měření na Zeleném městě, kde byla v prvním patře nad garáží zjištěna hlučnost pouhých 23,3 dB.

K volbě vrat ET 500 přispěla i velmi malá potřeba místa u překladu, která v kombinaci se zvoleným pohonem činila pouze 120 mm. Čistá průjezdná výška se oproti objednacímu rozměru tak snížila jenom o 20 mm.

Z důvodu maximální spolehlivosti a plynulosti chodu jsou vrata ET 500 dodávána výhradně s pohonem. Pro bytové domy na Zeleném městě byl zvolen řetězový pohon ITO 400, který je určen pro velmi frekventované garáže s více než padesáti parkovacími místy nebo pro průmyslové použití. Dlouhou životnost a tichý chod vrat umocňuje řídící jednotka B 460 FU s frekvenčním měničem. Bezpečnost a řízení provozu zajistí instalace světelných závor a semaforů.

Výhodou vrat ET 500 je i zajímavý design a možnost výběru provedení v závislosti na individuálních požadavcích. V tomto případě byl zvolen motiv 413 s výplní z perforovaného plechu, který souzní s moderní architekturou bytových domů na Jarově.

Ze čtyř plánovaných etap zakázky firma v květnu úspěšně završila druhou fázi. Další montáž vrat je naplánována na období září až říjen 2009. Více informací o vratech ET 500 lze získat na zelené lince 800 198 198 a na stránkách www.hormann.cz.
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]