Zpět

FINEP Finanční služby nabízí lepší hypoteční podmínky než české banky

Růst úrokových sazeb až k hranici šesti procent a vysoké požadavky na čistý příjem dostaly řadu lidí do složité situace. Kvůli přísným podmínkám bank je nové bydlení často nedostupné. Jednotlivec nemá mnoho možností, jak si vyjednat výhodnější podmínky. Společnost FINEP Finanční služby dokáže s bankami vyjednat úroky pod pětiprocentní hranicí.

Publikováno: 29.07.2009
Rubrika:
Autor: (red)

FINEP Finanční služby, patřící do skupiny FINEP Holding, SE, je zprostředkovatelská společnost, která zájemcům o bydlení pomáhá vyjednat s bankami výhodnější podmínky financování a zajišťuje veškeré služby spojené s vyřízením hypotéky. Výhodou zprostředkovatelské společnosti je, že jednání s bankami je pro ni každodenní záležitostí. FINEP Finanční služby dokáže s bankami díky velkému objemu hypoték vyjednat jedny z nejlepších podmínek na trhu.

„Díky velkému objemu sjednávaných hypoték dokážeme s bankou vyjednat vynikající podmínky. Při hypotéce 1,6 milionů na 20 let dokážeme snížit úrokovou sazbu na 4,89 procent. Nabídky českých bank se nyní pohybují průměrně kolem 5,4 procent. Klientovi dokážeme uspořit, v závislosti na výši jeho úvěru, až statisíce korun,“ říká Vladimír Zuzák, ředitel FINEP Finanční služby.

Nižší úroková sazba znamená pokles měsíční splátky a tedy menší nároky na čistý měsíční příjem žadatele. „Požadavky na příjem klesají v řádu stokorun. I taková změna je pro lidi, kteří na hypotéku těsně nedosáhli, klíčová. I několik stokorun znamená rozdíl mezi vlastním bydlením a životem v nájmu,“ říká Vladimír Zuzák.

Kromě snížení úrokových sazeb a nároků na měsíční splátky dokáže FINEP Finanční služby ušetřit i na přímých nákladech spojených s vyřizováním hypotéky. „Pokud klient žádá o hypotéku sám, musí uhradit znalecký odhad, poplatek za vyřízení hypotečního úvěru a další poplatky. Jejich výše může přesáhnout i 40 tisíc korun. Pokud využije našich služeb, žádné poplatky nehradí,“ říká Vladimír Zuzák.

Výrazných úspor dosahuje FINEP Finanční služby tak, že poskytne každému zákazníkovi výběr z uceleného portfolia finančních produktů, které nejsou vázány na jeden subjekt, ale na více poskytovatelů finančních služeb v uvedené oblasti – hypoteční banky, stavební spořitelny a pojišťovny. Díky spolupráci s mnoha partnery tak FINEP Finanční služby poskytne komplexní řešení a bezkonkurenční podmínky financování nového bydlení.

FINEP FS poskytuje své služby všem zájemcům o financování jakékoliv nemovitosti a dalších záležitostí s tím spojených, např.:

  • Koupě pozemku, bytu, domu, spoluvlastnického podílu
  • Koupě nebytového prostoru
  • Výstavba, rekonstrukce domu, bytu, zasíťování stavebního pozemku
  • Refinancování bankovních i soukromých úvěrů a půjček
  • Vypořádání spoluvlastnických vztahů
  • Neúčelové úvěry – americké hypotéky

Rozdíl mezi hypotečním úvěrem u FINEP Finanční služby a průměrným hypotečním úvěrem poskytovaným českými bankami:
Žadatel jednotlivec pořizuje byt v hodnotě dva miliony korun, 400 000 má uspořeno, na 1,6 milionu požaduje hypoteční úvěr dle průměrných sazeb bank na českém trhu. V poslední řádce je uvedený potřebný hrubý příjem, pokud o hypotéku žádá tříčlenná rodina.

Výše úvěru: 1 600 000 Kč
Doba splatnosti: 20 let
Fixace: 5 let
Úroková sazba: 5,39%
Splátka: 10 907 Kč
Potřebný příjem celkem: 26 441 Kč brutto

Příklad: Žadatel jednotlivec pořizuje byt v hodnotě dva miliony korun, 400 000 má uspořeno, na 1,6 milionu požaduje hypoteční úvěr u FINEP Finanční Služby. V předposlední řádce je uvedený potřebný hrubý příjem, pokud o hypotéku žádá tříčlenná rodina.

Výše úvěru: 1 600 000 Kč
Doba splatnosti: 20 let
Fixace: 5 let
Úroková sazba: 4,89%
Splátka: 10 462 Kč
Potřebný příjem celkem: 25 907 Kč brutto
Celková možná úspora pro celé období trvání úvěru 146 800 (vč. úspory za veškeré poplatky)

Pozn.: FINEP FS je schopna v momentě končící fixace opět klientovi zajistit výhodnější úrokovou sazbu.

Kolik času a peněz klient uspoří, když hypotéku vyřizuje přes FINEP Finanční služby:

3 dny dovolené
Až 30 000 Kč za poplatek za vyřízení hypotečního úvěru
5000 Kč za odhad
1 500 Kč za čerpání na návrh na vklad zástavního práva
Až 10 000 Kč za dokumenty potřebné k nacenění nemovitosti
Až 2000 Kč za telefon

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]