Zpět 3 fotografie

Budova ústředí ČSOB na shortlistu v prestižní soutěži na „zelenou“ stavbu roku

Budova pražského ústředí ČSOB byla nominována v šestém ročníku soutěže CEE Nemovitost roku na ocenění v kategorii Ekologická a průkopnická stavba. Do soutěže jsou nominovány stavby ze střední a východní Evropy, které za rok 2008 přinesly něco nového a neobyčejného v oblasti nemovitostí.

Publikováno: 29.07.2009
Rubrika:
Autor: (red)

Vyhlášení soutěže CEE Real Estate Quality Awards proběhlo letos již po šesté. Všechny projekty jsou prezentovány odborné porotě, která je složena z 16 porotců z řad investorů, finančníků, developerů a konzultantů působících v oboru. Ti vybírají šest nejlepších budov v každé z 18 kategorií, které se dostaly do finále. „Nominace do finální skupiny v soutěži jako je tato je pro nás velkou ctí. Z tří set nominovaných staveb jsme se dostali mezi 6 nejlepších budov, které svým přístupem dokázaly skloubit funkčnost a zároveň šetrnost k životnímu prostředí,“ říká Petr Hutla, vrchní ředitel ČSOB. Ceny byly vyhlášeny na slavnostním večeru ve Varšavském hotelu Hilton na konci února.

Nové ústředí ČSOB získalo již celou řadu dalších ocenění, např.: ocenění Stavba roku 2007 za vytvoření nevšední a netradiční administrativní budovy s výraznými ekologickými aspekty a Best of Reality. V roce 2008 byla oceněna hlavní cenou soutěže Grand Prix architektů.

Velkým oceněním bylo získání zlatého certifikátu v mezinárodně uznávaném hodnocení ohleduplnosti k životnímu prostředí LEED. Tento certifikát je benchmarkem pro design, stavbu a provoz vysoce výkonných „zelených“ budov. Certifikace je nástrojem pro měřitelný dopad výkonu budovy a zkoumá pět hlavních oblastí: udržitelný rozvoj lokality, úspora vody, efektivita energií, výběr materiálu a kvalita vnitřního prostředí.
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]