Zpět

Zelené centrum Prahy vyroste na Rohanském ostrově

Moderní centrum hlavního města plné zeleně, parkových a rekreačních ploch vznikne v lokalitě Rohanského ostrova. Projekt, jenž si vyžádá investici zhruba ve výši 15 mld. Kč (625 milionů EUR), vybuduje Konsorcium Rohan realitní společnosti Sekyra Group Real Estate.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika:
Autor: (red)

Návrh projektu, jenž zahrnuje území okolo 200.000 m2, klade důraz na mnohostranné využití lokality Karlína, Libně i samotného Rohanského ostrova. Počítá jak s bytovou zástavbou, tak s obchody, službami, kancelářemi, městským parkem a dalšími plochami určenými pro volnočasové aktivity. Park bude celoročně využitelný, na břehu řeky zde budou zelené lázně a trhy. Menší ze dvou ostrovů, jež na Vltavě vzniknou, vytvoří navíc přírodní rezervaci přístupnou široké veřejnosti.

„Rohanský ostrov jako zelené centrum Prahy představuje z hlediska polohy i rozsahu jedinečnou investiční příležitost. Je největším multifunkčním projektem v sousedství historického centra hlavního města. Chceme jít cestou nejvyššího standardu, nabídneme kvalitní rezidenční i komerční plochy, které zaujmou svojí architekturou. Je pro nás výzvou zajistit v tomto místě plnohodnotný život a příjemné pracovní prostředí pro všechny,“ vysvětluje Dr. Luděk Sekyra, předseda představenstva Sekyra Group Real Estate.

Nábřeží Karlína a Libně bude s Rohanským ostrovem spojovat hned několik mostů, na jejichž designu se budou podílet přední domácí i zahraniční architekti. Součástí projektu jsou rovněž pěší zóny a podzemní parkování. Přirozeným centrem nově vybudovaného území se stane okolí stanice metra trasy B Invalidovna, které také celou oblast propojí s dalšími druhy dopravy.

Rohanský ostrov – zelené centrum Prahy, pro jehož zástavbu budou charakteristické chráněné prosluněné zelené vnitrobloky a současně i propustná dopravní síť pro chodce, motoristy a cyklisty, by se měl v nové městské centrum změnit do roku 2018.

Další nové městské čtvrti pod taktovkou Sekyra Group Real Estate vzniknou například v oblasti Smíchovského nádraží, v jižní části Nákladového nádraží Žižkov, na Vítězném náměstí v Praze 6 a v blízkosti stanice metra C Opatov, kde bude vybudován nový Opatovský bulvár. Celkový investiční objem všech připravovaných projektů Sekyra Group Real Estate dosahuje výše okolo 100 mld. Kč (4 miliardy EUR).

Sekyra Group Real Estate - Rohanský ostrov – zelené centrum Prahy
Ostrov se stane celoročně využitelným zeleným centrem (vizualizace)

Sekyra Group Real Estate - Rohanský ostrov – zelené centrum Prahy
Rohanský ostrov bude spojen několika mosty s nábřežím Karlína a Libně (vizualizace)

[carousel-horizontal-posts-content-slider]