Zpět

Z bytu se budete dívat přímo na Ještěd

Novým developerským projektem akciové společnosti HOCHTIEF CZ, respektive její divize Property Development, je výstavba komplexu se dvěma bytovými domy v Liberci s názvem Panorama Ještěd.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika:
Autor: (red)

Komplex se nachází na atraktivním pozemku severovýchodně od centra Liberce, v lokalitě s převažující zástavbou bytových a rodinných domů. Projekt leží na okraji historického jádra podél ulice Boženy Němcové, kde se již zástavba uvolňuje a přechází v bloky, případně jednotlivé stavby.
Komplex tvoří dva bytové domy s odlišným architektonickým řešením, které spojuje prostor s původním vysokým listnatým stromem. Na něj navazují plochy s dřevěným roštěm z exotického dřeva s posezením a zelenými plochami. Obdobné dřevěné rošty budou také součástí zelených předzahrádek u bytů v prvním nadzemním podlaží.
První bytový dům tvoří vertikální hmota, ve které budou zejména loftové byty s volnými otevřenými flexibilními dispozicemi na celém podlaží, případně zmenšené o samostatné garsoniery. Flexibilita vnitřních prostor je reflektována jednoduchou hladkou transparentní fasádou, členěnou sloupky na svislé pásy po celém obvodu. Otevírané části fasády jsou v některých ze svislých plných černých panelů. Objekt bude mít sedm podlaží s komunikačním jádrem uprostřed půdorysu podlaží – tím je dosaženo maximální svobody pro dispoziční řešení bytu.
Druhý bytový dům je nižší horizontální hmotou, ve které budou bytové jednotky standardního uspořádání. Atraktivní výhled přes celé město na Ještěd je zdůrazněn výrazně plastickými předsazenými arkýři obývacích prostor na jižní fasádě. Shodný prvek najdeme i na severní fasádě, kde jsou arkýře konstantní hloubky, umístěné před pokoje a ložnice. Objekt je navržený jako šestipodlažní. Na každém podlaží budou tři byty s krytým balkonem, od velikosti 2+kk do 4+kk. Čtyřpokojové byty mají ložnice orientované na sever, koupelna s francouzským oknem je umístěna na východní nebo západní fasádě, obytný prostor s kuchyní je orientován na jih a má francouzské okno do boční fasády. Třípokojové byty mají všechny obytné místnosti orientované na jih.
Komplex má jedno společné podzemní podlaží s parkovacími stáními, sklepy, technickým a provozním zázemím obou částí. Každá část má své vlastní komunikační jádro se schodištěm a výtahem.

 Hochtief CZ Property Development, bytový komplex Panorama Ještěd, Liberec

Hochtief CZ Property Development, bytový komplex Panorama Ještěd, Liberec

Základní údaje o projektu
Lokalita: severovýchodně od centra Liberce, jižní svah s výhledem na Ještěd
Dopravní dostupnost: v docházkové vzdálenosti od centra města (cca 10 minut), dobře dostupné automobilem
Celkový počet bytů: 28 (10 + 18)
Celková užitná plocha bytů: 3.443 m2
Parkování: 30 míst přímo v objektu + 2 mimo objekt
Developer: HOCHTIEF CZ, divize Property Development
Architekt: Kuba & Pilař architekti s.r.o.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]