Zpět

Subterra staví novou dominantu Holešovic

Holešovic a Karlína si developeři začali více všímat až po srpnové povodni v roce 2002, která ve svém důsledku přinesla řádné protipovodňové zabezpečení těchto dříve chudinských a průmyslových čvrtí Prahy. Mezi nové stavby, které tu v poslední době začaly růst, patří jak bytový komplex Prague Marina, který staví naše divize 9, tak i nedaleký soubor River Lofts, jejž buduje Subterra, dceřiná společnost Metrostavu. Její divize 2 už sice se stavbou značně pokročila, přesto si tento významný projekt zaslouží podrobnější představení od počátečních vizualizací až k současnému stavu.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika:
Autor: (red)

Developerská společnost Steady Financial je známá výstavbou atraktivních bytových domů po celé Praze. Na konci roku 2006 zahájila poblíž holešovického přístavu výstavbu vskutku pozoruhodného bytového komplexu nazvaného River Lofts, který dnes tvoří dominantu této části Holešovic. Jako partnera pro výstavbu unikátního komplexu obytných domů se 156 bytovými jednotkami a podzemními garážemi na břehu Vltavy si na základě dobrého renomé a letitých zkušeností s obdobnými projekty vybrala společnost Subterra.
Stavba bytového komplexu byla zahájena demolicemi stávajících objektů v listopadu roku 2006. Díky přízni počasí v závěru roku i během ledna roku následujícího se mohly kontinuálně naplno zrealizovat zemní práce spolu se zakládáním pilot, na kterých je posazena železobetonová deska. Za pozornost stojí, že stavební jáma byla z jedné strany, směrem k Vltavě, zapažena stávající milánskou stěnou s nadzemní železobetonovou konstrukcí, což je součást protipovodňové bariéry. Ostatní části jámy byly paženy záporovým pažením, tzv. berlínskou stěnou. Velký důraz byl samozřejmě kladen na hydroizolace železobetonové konstrukce suterénu, z důvodů blízké řeky a tedy ustálené podzemní vody, která dle geologického průzkumu vykazuje silnou agresivitu na beton a ocel.

River Lofts Subterra Praha

River Lofts jsou navíc situovány v místech za protipovodňovou zdí, která je ochrání před hladinou Vltavy v případě povodní. Na základové desce byly v následujících měsících vystavěny monolitické železobetonové stěnové a stropní konstrukce, od prvního nadzemního podlaží doplněné tvárnicemi Porotherm.
Opláštění budovy dnes tvoří již samozřejmý zateplovací systém s ušlechtilým povrchem. Zajímavý architektonický ráz dostává komplex pěti obytných domů výškovým odstupňováním. Nejnižší poslední podlaží má sedm pater, nejvyšší má pater devět. Plochá střecha obytného komplexu poskytuje některým bytům v posledních podlažích prostor pro terasu.
Bytový komplex River Lofts, který vznikl na ploše jednoho tisíce metrů čtverečních, nabízí ke koupi více než 150 bytových jednotek rozmanitých velikostí se standardním i nadstandardním vybavením. Převážná většina z nich má vlastní balkon, k některým přibyla i malá zimní zahrada. Suterén budov zastává funkci technického zázemí, parkovacích míst, případně sklepů.
Pro divizi 2 společnosti Subterra, která perfektně zvládá stavbu v požadované nadstandardní kvalitě, to byla od počátku velká výzva postavit obytný komplex, který v Praze bude velkou konkurencí podobných projektů.

River Lofts Subterra Praha

foto a vizualizace archiv Subterra