Zpět

Stavební veletrhy Brno 2008 startují

Společnost Veletrhy Brno již naplno připravuje nadcházející ročník Stavebních veletrhů Brno 2008. V jejich rámci se jako vrchol veletržní sezony příštího roku uskuteční oslavy 80 let vzniku brněnského výstaviště.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika: ,
Autor: (red)

Stavební veletrhy Brno 2008 spolu s oslavou významného jubilea proběhnou ve dnech 22. – 26. dubna 2008 formou tradičních veletrhů IBF a SHK BRNO. Zvýrazněnými tématy Stavebních veletrhů Brno 2008, vyvolávajícími ohlasy médií již pět měsíců před veletrhy, budou „Stavební stroje“ a „Bytová výstavba“.
Nadcházející Stavební veletrhy tak budou jedním z největších veletrhů v České republice vůbec. Stavební stroje budou prezentovány na ploše přes 10.000 m2 a po dvou letech, ve kterých se představily v Mnichově a Paříži, opět zavítají v plné kráse do Brna.
V rámci projektu SHK BRNO lze očekávat také jeden z nejsilnějších ročníků. Účast přislíbily všechny přední firmy v oborech sanita a vytápění. Pavilony Z a F, ve kterých se dané nomenklatury představí, budou zaplněny doslova „až po střechu“. Důraz bude kladen především na úsporné a energeticky nenáročné technologie. Nově budou v rámci projektu SHK rozvíjeny také nomenklatury s tematikou ELEKTRO, které zahrnují obory osvětlovací techniky, elektroinstalací a systémové integrace budov.
Moderní veletrh URBIS INVEST se stane vysoce prestižní a specializovanou B2B akcí. V rámci samostatného pavilonu, bohaté tuzemské i zahraniční účasti, ale také díky reprezentativním konferenčním a prezentačním prostorám a speciální nabídce vystavovatelských pozvánek nabídne opravdu tu nejkompetentnější přehlídku investičních příležitostí zemí střední a východní Evropy.


Fotografie z loňského ročníku 2007

Doprovodný program bude jako každý rok sestavován ve spolupráci a za garance prestižních českých i zahraničních oborových svazů a asociací. Zachována bude nejen prestižní soutěž Zlaté medaile a soutěž o nejefektivnější výstavní expozici, ale také spolupráce a podpora v oblasti školství, ze které vzejdou zajímavé soutěže pro učně nebo architektonické soutěže pro mladé.
Nadcházející ročník nabídne vystavovatelům opět vysoký standard služeb, v podobě moderního veletržního areálu, komplexního výstavářského servisu, každoročně vysoké návštěvnosti a garantované odborné úrovně doprovodných programů i jejich návštěvníků, stejně tak jako masivní mediální komunikace jak v ČR, tak i v zahraničí. Zachován bude program START, určený pro nové vystavovatele, aktivita směrem k zahraničím zastoupením v jednotlivých zemích, oborovým svazům a asociacím, ale také on-line registrace, která nabídne zvýhodněné vstupné, možnost zajištění parkování, či domluvení obchodních jednání přímo na výstavišti.
Letošní 12. ročník Stavebních veletrhů Brno 2007 upevnil své prvenství mezi veletrhy v oboru nejenom v rámci České republiky, ale i v celé střední a východní Evropě. Sešlo se na nich 1.400 vystavovatelů z 24 zemí na ploše 59.813 m2. V rámci čtyř samostatných projektů – IBF, SHK BRNO, ELEKTRO a URBIS INVEST – si na 91,5 tisíc návštěvníků ze 46 zemí prohlédlo veškeré novinky ze všech oblastí moderního stavebnictví. Přitom plných 63,5 % návštěvníků se považovalo za odborníky.

Foto: Michaela Kulíšková