Zpět

Stavební novinky na veletrhu Pragobuilding 2008

Jarní úpravy a renovace rodinných domů a bytů se blíží. A protože design i kvalita nabízených výrobků ve stavebních oborech se stále vyvíjí, byl jistě zajímavou inspirací na začátku stavební sezóny pro všechny, kteří staví čí renovují, komplex stavebních výstav PRAGOBUILDING 2008. V jeho rámci se uskutečnily odborné výstavy Panelový dům a byt, Montované stavby, Pragotherm a Okna-dveře-schody. Tento soubor specializovaných výstav zaměřených na stavebnictví, bytový fond a související obory, který pořádala Incheba Praha na pražském Výstavišti v Holešovicích, byl pro zúčastněné firmy jedinečnou příležitostí prezentovat výrobky a služby širokému okruhu odborných i laických návštěvníků.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika: ,
Autor: (red)

Na 2. ročníku výstavy Panelový dům a byt, která byla zaměřena na regenerace, rekonstrukce, financování, si mohli návštěvníci prohlédnout dva vzorové panelové byty 3+1 a 1+1 s řadou technologií a moderním vybavením. Výstava Montované stavby byla zaměřena na výrobu, dodávky a realizací konstrukčních systémů a stavby na klíč. Různé způsoby výtápění objektů s tím, že tento ročník kladl důraz na zásobovaní teplem a vytápění pro panelové domy a klasické obytné i rodinné domy, představila výstava Pragotherm.


Vzorový byt

Výrobu oken, dveří, schodů a schodišť, jejích doplňků, součástí a stavebních prvků, toto významné a široké, neustále se rozvíjející výrobní odvětví, atraktivní nejen pro odborníky z oboru či navazujících stavebních odvětví, ale i pro širší veřejnost představila specializovaná výstava Okna-dveře-schody.
Nezbytným doplněním celého komplexu výstav, jehož cílem bylo podat návštěvníkům komplexní informace, byla činnost Poradenského a informačního centra a odborné přednášky, které probíhaly po celou dobu veletrhu v Prezentačním centru.
Návštěvníky také jistě zaujala loni velmi úspěšná konference CEEERES opět zaměřena na aktuální a ožehavá témata jako např. energetické zákony, vady zateplovaní, statní dotace, měření, regulace, úspory, problematika okenních doplňků nebo financování staveb. Se svými příspěvky zde vystoupili přední čeští odborníci, takže účastnící měli jedinečnou příležitost seznámit se s nejnovějšími trendy v revitalizací panelových domů, ale také s možnostmi využití solárních kolektorů, tepelných čerpadel a dalších alternativních zdrojů energie pro úsporu svých peněz.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]