Zpět

Stavební fórum uspořádalo konferenci Real Estate Market

V andel.´s hotelu v Praze se dne 21. února 2008 konal již VII. ročník odborné mezinárodní konference Real Estate Market – Winter 2008 s podtitulem Tax and Legal… Focus, jejímž pořadatelem bylo Stavební fórum.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika: ,
Autor: (red)

Účastníci se v první části konference seznámili s aktuální právní a daňovou problematickou. Konkrétními tématy byla: nový stavební zákon a jeho novela, stavební zákon vs. katastrální zákon, výběr z aktuálních judikátů NS a insolvenční zákon.


Z leva:
Juraj Alexander (Salans), Josef Hlavička (Havel & Holásek),
Martin Mládek (Squire, Sanders & Dempsey),
Radek Janeček (Sekyra Group Real Estate),
Jana Marková (Katastrální úřad pro hl.m. Prahu).

Druhá diskusní část byla věnována daňovým novinkám v oblasti nemovitostí: dopady reformy veřejných rozpočtů – daňové dopady v oblasti financování developerských projektů, dopady daňových změn na developerskou praxi, skupinová registrace k DPH – šance pro developerské společnosti, novinky v oblasti daně z nemovitostí a také Evropská legislativa – změny směrnice o DPH a vliv na daňové prostředí ČR.


Účastníci konference Real Estate Market

Třetím diskusním panelem bylo financování nemovitostí: financování při nabývání nemovitostí z pohledu banky a právníka, vady při převodech nemovitostí (due diligence a další), fondy kvalifikovaných investorů, realitní trh z pohledu financování, aktuality hypotečního trhu – vliv hypoteční krize v USA na český trh.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]