Zpět

Skanska: Byty nám v 1. čtvrtletí mizely pod rukama

Počet bytů, které prodala společnost Skanska během prvního čtvrtletí letošního roku, překročil loňské výsledky za stejné období o 90 procent. „Kdo předpovídal po zvýšení DPH zpomalení tempa růstu realitního trhu či zásadnější propad, ten se zřejmě mýlil,“ poznamenal k tomu generální ředitel Skanska Reality Petr Fanta.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika: ,
Autor: (red)

V roce 2007 znamenalo první čtvrtletí prodej 73 bytových jednotek při obdobné nabídce, z níž klienti mohli vybírat. Letošní údaje hovoří o 138 jednotkách. Přitom v jednotlivých měsících prvního čtvrtletí byl trend stále rostoucí, a to jak v celkových číslech, tak především ve zvětšování odstupu od minulých výsledků. „Navzdory očekávání trhu jsme si na první měsíce letošního roku dali ambiciózní plán, který počítal s výrazně vyššími prodeji než loni, ale překračujeme i ten. To jsme opravdu nečekali,“ dodal Petr Fanta.
V nabídce společnosti Skanska se letos objeví celkem deset nových projektů, osm v České republice a dva na Slovensku. Postupně bude nabídnuto klientům asi 1.600 bytových jednotek, to je nejvíce v historii společnosti. Plán prodejů předpokládá růst nad hranici 800 jednotek, i to je více než loňský rekord 797 bytů a domů.
Zájem klientů o některé konkrétní projekty je enormní. Nejprodávanějšími byty jsou 2+kk a 3+kk, průměrná metráž prodaných bytů je mírně nad sedmdesát metrů. Velký zájem je nyní o pražské projekty Romance v Uhříněvsi, dále o oblast Jahodnice v Hostavicích a Milíčovský háj a Chodovec v Praze 11. Poptávka na Slovensku začíná připomínat konec loňského roku na pražském trhu s nemovitostmi, to znamená, že je velmi silná.
„Důležité je, že množství závazných rezervací stále překonává očekávání, což je jasné znamení, že ani v dalších měsících zájem výrazně neopadne. I když české hypotéční ústavy za první tři měsíce letošního roku oznámily pokles poptávky po svých produktech, na obchodech Skanska Reality se to neprojevilo. I nadále osmdesát procent klientů financuje nákup bytu či domu s pomocí úvěru. To znamená, že podíl produktů Skanska na trhu s hypotékami letos roste,“ poznamenala ředitelka prodeje a marketingu Skanska Reality Naděžda Ptáčková.

Skanska Reality - Bytový dům Romance v Uhříněvsi
Bytový dům Romance v Uhříněvsi

[carousel-horizontal-posts-content-slider]