Zpět

SEB ImmoInvest kupuje první kancelářskou budovu v České republice

Investiční tým DTZ se sídlem v Praze pomohl německému otevřenému realitnímu investičnímu fondu SEB ImmoInvest získat od společnosti ImmoEast budovu B Anděl Parku v Praze za 71,5 milionů Euro. Získáním první kancelářské budovy v České republice naplňuje firma SEB svou strategii geografické diversifikace.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika:
Autor: (red)

Anděl Park se nachází v Praze 5, která se stala jednou ze dvou nejprestižnějších pražských lokalit pro kancelářské prostory v centru města. Během minulého desetiletí prošel Anděl rozsáhlou přestavbou a nyní je vyhledávanou podnikatelskou částí a jednou z nejlépe prosperujících kancelářských a maloobchodních lokalit v Praze. Po Pankráci v Praze 4 je považován za druhý největší pražský kancelářský koridor s vysokou hustotou moderních vysoce kvalitních prostor. Daná oblast je jihozápadním směrem pokračováním historického centra metropole, které je vzdáleno přibližně 2,5 km. Vlastní nemovitost se nachází pouhých 10 minut jízdy od městského centra a těží z rychlého napojení na silniční síť.
Celková podlahová plocha Anděl Parku je 23.000 m². Zahrnuje dvě podzemní podlaží s 255 parkovacími místy a 3.000 m² skladovacích prostor. Budova je pronajata 28 nájemcům, mezi nimiž najdeme: Johnson & Johnson, Hochtief, Whirlpool, Ferrero, Carl Zeiss, UniCredit Leasing a Imperial Tobacco.
George Lewis, vedoucí oddělení investic DTZ Praha, poznamenal: “Toto je naše již čtvrtá transakce, kterou jsme pro SEB ve Střední a východní Evropě zrealizovali za posledních 9 měsíců a jsme potěšeni, že dokážeme vyhovět požadavkům našeho klienta“.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]