Zpět

Salon dřevostaveb 2008 ve veletržním areálu Letňany

Salon dřevostaveb je unikátní nesoutěžní přehlídkou architektonicky zajímavých dřevostaveb realizovaných za uplynulý rok v České republice. Svým pojetím překračuje rámec tradiční výstavy či konference a přináší jedinečnou příležitost zhlédnout na jediném místě výběr toho nejlepšího z české architektury dřevostaveb. Snaží se být otevřenou, živou a atraktivní prezentací moderní architektury, která návštěvníkům zajímavou formou představuje toto dynamicky se rozvíjející odvětví architektury a stavitelství. Salon dřevostaveb se uskuteční ve dnech od 28. 2. – 2. 3. 2008 jako hlavní doprovodný program veletrhu Dřevostavby, jediného mezinárodního veletrhu zaměřeného na stavění ze dřeva u nás.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika:
Autor: (red)

Akce je určena nejen zájemcům z řad široké veřejnosti, kteří zde mají možnost udělat si přehled o architektuře dřevostaveb, ale nabízí rovněž rozšíření obzorů a snad i inspiraci pro odborníky z oboru. Vedle samotné výstavy proběhne od čtvrtka do soboty i pásmo přednášek, které v minulých letech zaujalo množství návštěvníků z řad jak odborné, tak i laické veřejnosti. Oproti minulým ročníkům je letos na programu hned několik novinek.


RD Domesi Zakečice III

A co konkrétně tedy Salon dřevostaveb 2008 nabídne? Celkem se letos podařilo shromáždit na dvacet kvalitních dřevostaveb z celé České republiky. Většinu z představených realizací sice tvoří rodinné domy, v přehlídce však nechybí ani další stavební druhy. Zájemci se tak budou moci blíže seznámit například s novou budovou České poštovny na Sněžce od architektů Martina Rajniše a Patrika Hoffmana. Z dalších zúčastněných architektů jmenujme Markétu Cajthamlovou, Štěpána Valoucha s Jiřím Opočenským, Vladimíra Baldu, Ludvíka Křenka nebo studia OlgojChorchoj, Archteam a Prodesi|Domesi.

Na témata spojená se stavěním ze dřeva pak ve svých přednáškách promluví mimo jiné architekti Kamil Mrva a Jan Mach. Novinkou jsou letos zahraniční architekti, kteří akci obohatí o mezinárodní měřítko a provedou jakousi odbornou konfrontaci. Účast na Salonu potvrdila kanadská architektka působící ve Francii Marika Frenette, dvojce Jean-Francois Crahay a Guy Jamaigne z Belgie či Grete Kvinnesland z Norska.

Připravena je také projekce filmu o dřevěné architektuře v lotyšské Rize. Dalším z nových prvků je stánek s tématicky zaměřenými knihami. Zde bude k zakoupení mimo jiné i publikace s příznačným názvem Ročenka dřevostaveb, která výstavu rekapituluje a je tak uceleným průvodcem po zajímavých dřevostavbách realizovaných v loňském roce v České republice.


Olgoj Chorchoj – RD Čenětice

Salon dřevostaveb je v současnosti již víceméně celoroční aktivitou. Vedle Prahy se Salon v průběhu roku přestaví i v Ostravě, Olomouci či Benešově.

Dřevostavby si v současné době získávají stále větší oblibu díky svým specifickým vlastnostem, které z nich činí zajímavou alternativu zděným budovám. Mezi jejich hlavní přednosti patří zejména výborné tepelně izolační vlastnosti, vysoká rychlost výstavby a šetrnost k životnímu prostředí. Bezkonkurenční postavení mají dřevostavby mezi nízkoenergetickými a pasivními domy.

Více informací o Salonu dřevostaveb naleznete na: www.salondrevostaveb.cz.

Zdroj: archii.cz

[carousel-horizontal-posts-content-slider]