Zpět

Rodinné domy Jižní stráně zvou k návštěvě

Před necelým rokem se v Březiněvsi, městské části Praha 8, začalo s výstavbou rodinných domů. Investorská společnost Březiněves, člen skupiny CPI Group, zde připravuje bydlení pro čtyřiatřicet rodin, jejichž novou adresou se stane Jižní stráň. Projekt s poetickým názvem už vítá i první zájemce o prohlídku vzorového domu. Dokončení celého projektu je plánováno na jaro 2009 a předpokládané investice do celého projektu činí 160 milionů korun.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika:
Autor: (red)

Samotný název čtvrtě Jižní stráň napovídá, že určujícím faktorem pro vzhled domů a celkovou koncepci jejich uspořádání v prostoru byla především lokalita. Ačkoliv je Březiněves vzdálena jen patnáct minut jízdy autem od centra Prahy, obklopuje ji zeleň a přirozené prostředí, což vyhovuje nejen rodinám s dětmi, ale také lidem toužícím po aktivní relaxaci. Významný podíl slunečního světla v této oblasti vedl architekty k tomu, aby vytvořili rodinné domy otevřené těmto přírodním vlivům.

Podoba domů zohledňuje přirozené sluneční světlo v otevřeném prostoru interiéru. Velké prosklené plochy umožňují maximální přístup denního světla do interiéru,“ uvedl k architektuře obchodní ředitel CPI Group Milan Trněný. Pro zájemce o bydlení na Jižní stráni je připraven vzorový dům, který zcela odpovídá požadavkům a standardům na všech čtyřiatřicet domů. Dvoupodlažní domy o velikost 5+kk nabízejí plochu téměř 160 m2. Klidová zóna s pokoji a pracovnou je přesunuta do vyššího poschodí; obývací pokoj, kuchyně a komora jsou umístěny v přízemí. Každé z pater má pak vlastní koupelnu a toaletu. Plochu domů dále rozšiřují zahrady o výměře od 200 do 600 m2. Standardní vybavení domů je charakteristické vysokou kvalitou.

Projekt Jižní stráň v sobě nese výhody blízkého velkoměsta a současně přírodního prostředí. Z centra Prahy jste v Březiněvsi autem za patnáct minut. Obec disponuje velmi dobrou infrastrukturou a občanskou vybaveností jak pro každodenní potřeby, tak pro volnočasové aktivity,“ dodal Trněný. Obec Březiněves navíc nabízí občanům s trvalým pobytem různé druhy podpory a výhod.
 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]