Zpět

Rockhouse 2009: Eva Jiřičná to rozhodne

Společnost Rockwool vyhlásila třetí ročník soutěže Rockhouse 2009 – český nízkoenergetický dům roku. Cílem soutěže je podpora a propagace ekologicky a ekonomicky efektivního nízkoenergetického a pasivního bydlení.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika:
Autor: (red)

Organizátoři letos upustili od dělení na profesionální a studentskou kategorii. Soutěžící tak mohou přihlásit své projekty do kategorií Projekt anebo Rekonstrukce. Porotě bude předsedat významná česká architektka Eva Jiřičná. Místopředsedou bude profesor Jan Tywoniak ze Stavební fakulty Českého vysokého učení technického v Praze. Uzávěrka přihlášek je 28. února 2009.

„Novým rozdělením reagujeme na stoupající počet rekonstrukcí rodinných a bytových domů, které také vybízejí k hledání zajímavých architektonických řešení,“ říká Jiří Eyberger, manažer marketingové komunikace z pořádající společnosti Rockwool. „Úspora nákladů na energii a ochrana životního prostředí navíc rozhodně nejsou tématem pouze pro novostavby,“ dodává Eyberger. V souvislosti se soutěží připravil vyhlašovatel soutěže sérii odborných seminářů na téma nízkoenergetického bydlení. Semináře se budou konat v říjnu a listopadu na stavebních a architektonických fakultách českých vysokých škol. Například liberecká Technická Univerzita umožní studentům zvolit projekt nízkoenergetického domu jako téma seminární práce.

Do soutěže Rockhouse 2009 – český nízkoenergetický dům roku se mohou přihlásit architekti, projektanti, realizační firmy, investoři, studenti i studentské kolektivy s projekty nízkoenergetických domů a staveb. Kromě architektonicky zajímavého řešení projekty musejí zohledňovat i moderní trendy nízkoenergetického bydlení a využívat pokročilé izolační materiály Rockwool. Přihlásit lze také již realizované stavby, které tyto podmínky splňují. Elektronický přihlašovací formulář a podklady pro výpočet energetické náročnosti a další informace o soutěži lze získat na internetových stránkách www.rockhouse.cz. Společnost Rockwool letos věnuje vítězům kategorie ‚projekt‘ finanční odměnu ve výši 100 000 Kč a vítězům kategorie ‚rekonstrukce‘ odměnu ve výši 50 000 Kč. Mediálními partnery soutěže jsou časopisy ASB, Stavba, Architekt a Era21. Výukovými partnery jsou univerzity TU Liberec, ČVUT Praha, VUT Brno a VŠB – TU Ostrava.