Zpět

Realitní společnost České spořitelny otevírá nové pobočky – franšízová síť expenduje

„V blízké budoucnosti se Realitní společnost České spořitelny bude dále rozrůstat o další pobočky nejen v Praze. Cílem je pokrytí všech větších měst v ČR a vybudování až 90-ti poboček s regionálními partnery,“ komentoval Bedřich Skalický, předseda představenstva a generální ředitel Realitní společnosti České Spořitelny.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika: ,
Autor: (red)

Realitní společnost České spořitelny v současné době spolupracuje s obchodní síti partnerů (franšízantů) ve všech krajích ČR a chce dále tuto síť rozšiřovat i do dalších a měst ČR. „Současná síť čítá 10 franšízantů, kteří působí i v dalších městech příslušného kraje formou poboček,“ říká Milan Pitín, člen představenstva a výkonný ředitel Divize Regiony Realitní společnosti České spořitelny.
Celá síť Realitní společnosti České spořitelny tedy nyní disponuje v rámci České republiky 48 pobočkami (viz mapa). Realitní společnosti České spořitelny se podařilo využít synergie s regionálními realitními kancelářemi,“ dodal Milan Pitín.

Franšízoví partneři Realitní společnosti České spořitelny:

  • RELIA Liberec
  • GAUTE Brno
  • SDK Reality Zlín
  • ZEUS Pardubice
  • NVOL Olomouc
  • TRIMEX Ostrava
  • BOARS České Budějovice
  • A-CITY Vysočina / Hradec Králové
  • RG REAL Chomutov
  • Západočeská realitní Plzeň

Realitní společnost České spořitelny se odlišuje od klasických franšízorů v několika směrech. Své obchodní partnery pro spolupráci si pečlivě vybírá, zkoumá jejich historii a klade velký důraz na její dobré jméno. Neprodává franšízu jen jako investici pro partnera a nenabízí program start-up. Členové obchodní sítě Realitní společnosti České spořitelny mohou používat i vlastní logo.

Proč expanduje Realitní společnost České spořitelny formou franšízingu?
Realitní společnost České spořitelny zapadá do koncepce finanční skupiny ERSTE BANK v Rakousku, kde má sesterskou realitní společnost S-REAL s celoplošným pokrytím Rakouska. Sktruktura finační skupiny ERSTE BANK a České spořitelny je velice podobná. V České spořitelně proto vznikl požadavek na celoplošné pokrytí pobočkové a externí sítě ze strany Realitní společnosti České spořitelny. Realitní společnost České spořitelny neměla regionální know-how a budování vlastních poboček by trvalo poměrně dlouho a bylo by nákladné. Česká spořitelna regionálně financuje mnoho developerských projektů a spolupracuje s mnoha RK v oblasti hypoték. Má tedy zkušenost s regionálními partnery a Realitní společnost České spořitelny ji využila. Členům obchodní sítě může Realitní společnost České spořitelny v rámci spolupráce nabídnout nejen jednotné IT a marketing, ale i spolupráci s distribučními a prodejními kanály České spořitelny (hypoteční centra, pobočky ČS, EPaK).

Vývoj obchodní sítě RSČS

2004 – 2007
Vstup na realitní trh mimo Prahu spolu s budováním Hypotečních center České spořitelny (HC).
Tato HC byla postupně vytvořena na pěti místech v Praze a devíti místech v ČR.
Realitní společnost České spořitelny expandovala za pomoci franšízových partnerů, kteří byli vybráni z příslušných regionů pro spolupráci s HC.

2007
Změna organizační struktury a operačního modelu franšízové sítě Realitní společnosti České spořitelny.
Vytvořena divize Regiony a nová expanze RSČS do dalších měst mimo HC.
V současné době disonuje síť Realitní společnosti České spořitelny pobočkami ve 48 městech České republiky (viz mapa).

2007 – 2009
Cílem je pokrytí všech větších měst v České republice a vybudování až 90-ti poboček s regionálními partnery.

Realitní společnost České spořitelny - regionální partneři

[carousel-horizontal-posts-content-slider]