Zpět

Protisluneční fólie

V letních měsících je pro většinu objektů problém přehřívání interiérů v důsledku silného slunečního záření. Asi každý zná pocit, kdy sedí za oknem a zpříma na něj slunce svítí. Sluneční paprsky, které máme tak rádi na dovolené, jsou zejména v práci, ale i doma při odpočinku mnohdy velmi nepříjemné. Přehřátí organismu začíná ztrátou koncentrace, pokračuje dehydratací, výsledkem je drastické snížení výkonu při zvýšené námaze a končí až různými typy kolapsů.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika:
Autor: (red)

Tyto potíže se týkají objektů, které jsou vystaveny přímému slunečnímu záření. A to zejména budovy, které mají prosklené fasády či okna, ať už to jsou byty, domy, kanceláře, sklady, obchody, školy, úřady atp. Vlivem zahřívání materiálů teplota uvnitř budovy roste a dostavuje se tzv. „skleníkový efekt“. Díky moderním technologiím a výzkumům se může problém přehřívání interiérů poměrně jednoduše a levně minimalizovat.

Jedním z nejlepších prostředků pro eliminaci slunečních paprsků v parném létě, a pro snížení teploty v interiérech, jsou protisluneční fólie. Ty mohou zadržet až 80% slunečního záření a dokážou výrazně snížit teplotu v místnosti. Tohoto účinku je dosaženo pokrytím fólie tenkou vrstvou kovu, která sluneční paprsky odráží.

Protisluneční fólie se rozdělují na dvě základní skupiny – externí a interní. Externí fólie se instalují především na dvojitá izolační skla. Důvodem je nutnost zachytit a odrazit sluneční paprsky ještě předtím, než se prohřeje celý prosklený systém. Interní fólie jsou instalovány na všechna jednoduchá nebo špaletová a rozmontovatelná dvojitá okna. Hlavní snahou je vždy nainstalovat fólii, co nejblíže ke slunečním paprskům.

Všechny kvalitní protisluneční fólie jsou vybaveny účinnými UV filtry, které zadrží až 99% škodlivého UV záření. Tím zabraňují vyblednutí interiérů a zároveň účinně ochraňují osoby, které se v nich pohybují. Další jejich funkcí je funkce ochranná. V případě náhodného rozbití skla dokážou udržet střepy pohromadě a ochrání tak osoby vyskytující se v blízkosti okna. Tuto funkci ocení především domácnosti, kde hrozí rozbití skel hrajícími si dětmi, protože následky těchto nehod bývají nejhorší. Fólie příjemně rozptylují prudké světlo a díky své reflexi zabraňují průnikům nechtěných pohledů, ať již v kancelářích nebo v bytech.

Protisluneční fólie jsou jednorázovou investicí. To znamená, že už dále nemusíte zatěžovat vaší peněženku dalšími náklady na provoz. Fólie prostě pracují samy od sebe, aniž byste museli platit za drahou elektřinu a každoroční údržbu. Navíc je to nejzdravější způsob klimatizace. Vzhledem k tomu, že existuje celá řada variant jejich instalace, ať co už se týče druhu, barevnosti a tmavosti fólií nebo typů oken a jejich orientace, je vždy vhodné si najít zkušenou a prověřenou firmu, která vám ochotně s výběrem vhodného typu fólie poradí.

Bližší informace na www.profolie.cz.
 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]