Zpět

Prodej bytů Skanska vzrostl o více než čtvrtinu

Společnost Skanska prodala v roce 2007 rekordních 797 bytů, což je ve srovnání s předchozím rokem o 28 % více. Mezi klienty je stále největší zájem o byty v dispozicích 2+kk a 3+kk a ploše zhruba 70 m2.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika: ,
Autor: (red)

„Český trh ovlivnila změna sazby DPH, což vedlo k velmi výraznému zájmu o nové byty. Nicméně ani letos neočekáváme pokles prodeje, naopak vzhledem k rostoucí životní úrovni vidíme prostor pro další vzestup zájmu,“ uvedla Naděžda Ptáčková, ředitelka marketingu a prodeje Skanska Reality. „Tomu odpovídají i letošní prodejní výsledky. Pokles poptávky jsme registrovali pouze v prvních dvou lednových týdnech, od té doby jsou čísla srovnatelná s loňským rokem,“ dodala Naděžda Ptáčková.

V roce 2008 uvede Skanska na trh 10 nových projektů, 8 v České republice a dva na Slovensku, a v nabídce společnosti se tak objeví rekordní počet 1600 nových bytů. „V tomto roce budeme pokračovat v expanzi na slovenském trhu, kde cítíme velmi silnou poptávku po nových bytech, ale i příležitost pro projekty Design & Build a PPP. Zároveň hodláme vstoupit i do regionů – naším prvním cílem je Ostrava,“ řekla Naděžda Ptáčková.

Bytové projekty
Současná nabídka společnosti Skanska obsahuje například projekty Romance II v Praze 22 – Uhříněvsi, Milíčovský háj na Jižním Městě v Praze 11, Rezidenci Nové Petřiny v Praze 6, obytný areál Černý Most v Praze 9, Bytové domy Chodovec City v Praze 11, Bytový areál Jahodnice v Praze 14 a Rača Vineyards a Rezidencia Romantika v Bratislavě.

Nebytové projekty
V rámci komerčního developmentu se Skanska Reality mj. soustředí na projekty Design & Build. Za vlajkovou loď tohoto konceptu lze považovat Nové ústředí ČSOB v Praze 5, tedy největší administrativní budovu v České republice dokončenou na jaře 2007, která navíc splňuje velmi náročná ekologická kritéria. V současné době Skanska Reality připravuje druhou etapu projektu administrativní budovy Agrofert, administrativní budovu Kunratice nebo budovy Asko, Gemma a Affinity v rámci projektu Chodovec City.

Realitní kancelář Skanska spolupracuje s řadou finančních institucí, jako je Komerční banka, Česká spořitelna, Raiffeisen, UniCredit nebo Hypoteční banka. Klientům, kteří mají zájem o financování koupě nemovitosti, tak může nabídnout specializované a na míru ušité produkty, například Hypotéku Skanska 20+ nebo odhad ceny nemovitosti zdarma.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]