Zpět

Pro zasouvací dveře volte správné kování

Dveře, které při otevírání zasouváme do stavebního pouzdra ve zdi, jsou pochopitelně opatřeny zcela jiným kováním nežli ty klasické – otočné. Které kování je ideální volbou, aby plné zasunutí dveří do zdi nebylo omezeno a byla zajištěna plynulost posuvu? Následující řádky Vám dají odpověď.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika:
Autor: (red)

Pro interiérové zasouvací dveře, u nichž je jedním z předpokladů, aby se celé zasunuly do zdi, respektive do pouzdra, je nejvhodnější užít kování v podobě takzvané misky neboli mušle. Tento typ je běžně v prodejní síti nabízen v dřevěném a kovovém provedení s různými povrchovými úpravami.

„Kování typu mušle je u zasouvacích dveří do pouzdra jistotou pro zachování celého průchozího otvoru mezi zárubněmi a tím vysokého komfortu při průchodu dveřmi,“ doplňuje důsledky výhod tohoto typu kování pro zasouvací dveře pan Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti J.A.P., tuzemského výrobce stavebních pouzder JAP pro zasouvací dveře.

Mušle je navíc vybavena čelním úchytem. Jde o zafrézovanou úchytku do čelní hrany dveřního křídla. Tento čelní úchyt Vám umožní pohodlný tah dveří z pouzdra směrem ven. Díky němu totiž dveře snadno zavřeme jedním prstem. Jeho použití má velký smysl v domácnostech s malými dětmi anebo pro starší obyvatele, kteří nemají tolik síly v rukou a otevření, resp. zavření dveří potřebují usnadnit maximálním možným způsobem.

„Obvykle jsou mušle nebo chcete-li misky navrženy od výrobců ve stejném barevném provedení, které koresponduje s kováním dveří otočných. Dejte proto stranou obavy, že by Vaše zasouvací dveře díky kování vypadaly odlišně od ostatních, které máte užity v jiných vstupních částech domu či bytu,“ doplňuje závěrem pan Paksi.
 

ukázka vhodného kování – typ mušle (miska)

kování, které nezajistí zachování celého průchozí otvoru

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]