Zpět

Pouzdro pro zasouvací dveře správná příčka neodepře

Trendový a zároveň i praktický interiérový prvek – zasouvací dveře – se díky zabudovanému stavebnímu pouzdru do zdi nezaleknou žádného standardně používaného stavebního systému ve vašem interiéru. Své místo si proto nacházejí nejen při realizacích novostaveb, ale samozřejmě i v případě, kdy rekonstrukcí upravujete a zvelebujete své stávající prostory.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika:
Autor: (red)

Přerovská společnost J.A.P., tuzemský leader ve výrobě stavebních pouzder pro zasouvací dveře, všechny typy svých výrobků koncipuje tak, aby si s jejich zabudováním poradily všechny typy příček. A to od klasických zděných, přes sádrokartonové, až po štěpkocementové systémy například typu Velox, či betonové stavební bloky typu CANABA.

Nabízíme naše pouzdra tzv. šitá na míru stavebnímu systému, a to tak, že v příslušenství pouzder jsou komponenty, které akceptují rozdíly mezi instalací do zdi či sádrokartonu a jsou kompatibilní i s dalšími stavebními materiály“, uvádí Josef Martínek, technický poradce firmy J.A.P. Ať už jste si z nabízených typů stavebních pouzder vybrali pouzdro pro jednokřídlé dveře nebo preferujete dvoukřídlé otevírání vašich obytných prostor, obavy, že právě vaše příčka řekne NE!, odhoďte.

Zabudování stavebního pouzdra do sádrokartonové příčky Rigips je dnes už zcela běžnou záležitostí. „Montáž nevyžaduje z našeho pohledu žádné speciální řešení,“ říká Milan Daněk z Centra technické podpory společnosti Rigips. Jednoduchost práce se sádrokartonovými příčkami již dnes není třeba více vysvětlovat a obdobně je tomu i u zapravení stavebního pouzdra. Jediné, na co je třeba pamatovat, je minimální tloušťka příčky, a to 125 mm. „Naši zákazníci vítají u zasouvacích dveří výrazné ušetření interiérového prostoru a i my dnes sledujeme, že poptávka po tomto typu otevírání stále narůstá,“ doplňuje Daněk ze společnosti Rigips.

Stavební pouzdro lze ale zabudovat bez problémů i do interiérových částí domů z prefabrikovaných betonových dílců firmy CANABA. „Pokud se zákazník rozhodne použít v našich domech zasouvací dveře, je jedinou podmínkou uvést tuto skutečnost již při přípravě projektu. Ale myslím, že tím není náš stavební systém oproti jiným ničím výjimečný,“ informuje Pavel Herclík, obchodní ředitel firmy CANABA.

 
ukázka domů z masivní konstrukce firmy CANABA

Při koupi různorodých stavebních dílců od více firem se mnohdy setkáváme s problémem, že k sobě vzájemně nepasují a jejich společné použití je tedy nemožné. U stavebního pouzdra pro zasouvací dveře přerovské firmy J.A.P. tento problém nikdy nenastane. Jejich konstrukční oddělení svůj produkt připravilo tak, aby každý stavební systém používaný na dnešních stavbách pouzdro bez problému zabudoval.

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]