Zpět

Porotherm Dryfix.System – za mrazu, bez vody i elektřiny!

Současné stavební technologie umožňují téměř zázraky. Zdění za mrazu, bez přívodu vody a elektřiny dnes už nepatří do oblasti sci-fi, ale stalo se realitou, s níž se lze setkat na běžné stavbě. Systém Porotherm Dryfix.System je určen pro výstavbu z broušených cihel Porotherm CB a zcela mění zavedené technologie zdění z pálených cihel. Na trhu je dostupný výhradně v systému s broušenými cihlami. Ve stavebninách ho zákazníci naleznou pod značkou Porotherm CB DF.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika:
Autor: (red)

Výrobky Porotherm CB DF jsou k dispozici v pěti formátech, jež vycházejí z už klasických a velmi oblíbených broušených cihel Porotherm CB . Součástí sortimentu jsou i speciální doplňkové tvary, které umožňují stavebně jednoduché řešení zdiva kolem oken, dveří a parapetu.

Speciální pěna Dryfix zdarma
Speciální PUR-pěna Dryfix je k dispozici zdarma. Stavebníci ji obdrží v odpovídajícím množství při nákupu cihel Porotherm CB DF. Jedna dóza speciálního lepidla s extrémně silnou lepivostí, jež je určeno výhradně pro lepení broušených cihel, se spotřebuje cca na 5 metrů čtverečních zdiva.U příčkovek vystačí zhruba na 10 metrů čtverečních zdiva. Pěna se nanáší ve dvou pruzích při vnějších okrajích cihel, u příčkovek v jednom středovém pruhu. Cihlu je nutné do pěny usadit do 3 minut.

Zdění i za mrazu
Technologie Porotherm Dryfix.System představuje systém suchého zdění, při němž se nepřenáší z pojiva do zdiva žádná vlhkost. Po dokončení stavby mohou ihned následovat další práce. Ve srovnání s klasickým zděním se pracnost výstavby snižuje až o 50 %.
Při výstavbě technologií Porotherm Dryfix.System není na stavbě zpočátku nutné zřizovat přívod elektřiny ani vody. Dózu s pěnou stačí jen dobře protřepat a našroubovat na aplikační pistoli. Zdít je možné až do teploty -5 °C. Cihly Porotherm CB DF lze využít pro všechny typy zděných staveb.

Trojí výhoda
Výstavba z cihel Porotherm CB DF v sobě snoubí jak výhody broušeného zdiva, využití unikátní technologie suchého zdění, tak i keramického materiálu.
Díky přesnému sbroušení cihel na 249 mm je tloušťka ložné spáry mezi dvěma řadami zdiva pouze 1 mm. Naprosto se tak minimalizuje možnost vzniku tepelných mostů v maltovém loži, zdění je rychlé a vzhledem ke spojení cihel na „pero + drážka“ i velmi přesné.
Kromě toho všechny cihly Porotherm obecně vynikají schopností dobře vzdorovat únikům tepla zdmi, zároveň s tím však umožňují prostup vodním parám, takže dům může „dýchat“. Vytvářejí tak dobrý předpoklad pro vznik zdravého a příjemného bydlení.

Více informací naleznete na www.porotherm.cz.
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]