Zpět

POROTHERM 14 P+D usnadní instalace

Společnost Wienerberger představila další novinku ve zdicím systému POROTHERM. Cihla POROTHERM 14 P+D je určena pro realizaci nosných i nenosných příček. Nová příčkovka stavbaře potěší jak tradiční českou šířkou 14 cm, tak skutečností, že v ní lze lépe provádět instalace. Ve srovnání s nenosnou příčkovkou POROTHERM 11,5 P+D také zaujme výhodnou cenou.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika:
Autor: (red)

Cihla POROTHERM 14 P+D (497 × 140 × 238 mm) je určena pro omítané jednovrstvé vnitřní nosné i nenosné zdivo. Svojí tloušťkou 140 mm se vrací k českým zvyklostem, neboť právě v této šíři se v Českých zemích stavěly vnitřní zdi po staletí.
Díky osvědčenému formátu cihel v modulovém systému a spojení na pero a drážku umožňuje cihla velmi rychlou a přesnou výstavbu při minimální spotřebě malty. Její parametry přitom usnadňují i samotné navrhování a stavění v rámci kompletního zdicího systému POROTHERM. Při ukončování vazby zdiva a napojení příčky lze tyto cihly bez problémů dělit v místech svislých otvorů.
Cihla POROTHERM 14 P+D disponuje všemi výhodami keramického zdiva. Tvoří dobrý podklad pod omítku, výborně akumuluje teplo a zároveň umožňuje prostup vodním parám, takže napomáhá vzniku příjemného klimatu při bydlení.
Příčkovku POROTHERM 14 P+D, kterou lze využít v nosném či nenosném zdivu, pořídíte za velmi výhodnou cenu 48,90 Kč. Pro srovnání, nenosná cihla POROTHERM 11,5 P+D stojí 47,90 Kč za kus.

Cihla Porotherm od společnosti Wieneberger

Více informací naleznete na www.porotherm.cz.
 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]