Zpět

PARTHENON vybojoval ocenění v TOP DŮM 2008

Šestý ročník soutěže TOP DŮM již zná svoje vítěze. Ocenění v jedné ze čtyř kategorií získal typový dům PARTHENON z programu POROTHERM DŮM. V soutěži, kterou pořádá časopis Dům a zahrada, přitom rozhodují nezávisle na sobě jak odborníci, tak hlasující čtenáři.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika: ,
Autor: (red)

PARTHENON získal svoji cenu od hlasujících čtenářů, a to v kategorii rodinných domů s podlahovou krytinou 150–200 m2. Mezi základní kritéria přitom patřila celková kvalita projektů po stránce uživatelské i konstrukční. V soutěži TOP DŮM v minulosti přitom zvítězily i další typové domy z programu POROTHERM DŮM. Projekt s názvem TITAN ocenili odborníci, APOLLON zaujal čtenáře jako bezbariérový typ bydlení.

Klasický dům se sedlovou střechou
Typový rodinný dům PARTHENON patří do kategorie klasických rodinných domů se sedlovou střechou. Svým vzhledem navazuje na dlouholetou tradici architektonických řešení domů v České republice.
Dvoupodlažní dům se čtyřmi obytnými místnostmi a obytnou plochou 97 m2 je určen pro 3 až 5 osob. V přízemí svým uživatelům nabízí obývací pokoj s jídelnou, oddělenou kuchyni a nachází se tu i samostatný pokoj, který může sloužit jak pro ubytování hostů, tak jako pracovna. Dvě místnosti v podkroví jsou řešeny jako ložnice a velký dětský pokoj, který lze v případě potřeby rozdělit na dva menší.
Hrubou stavbu domu lze pořídit za 3 měsíce, v případě provedení stavby „na klíč“ je nutno počítat alespoň s 8 měsíci. Orientační cena hrubé stavby včetně DPH je 1 550 000 Kč, v případě domu na klíč přijde výstavba cca na 3, 15 mil. Kč.

Program pro kvalitní bydlení
Program POROTHERM DŮM vznikl v roce 2002 a jeho cílem je podpora kvalitní výstavby rodinných domů u nás. Výstavba přitom může probíhat jak podle vlastního návrhu, tak lze využít některého z typových projektů. Zájemci, kteří si vyberou přímo z nabídky jedenácti typových domů programu POROTHERM DŮM, získají kompletní projektovou dokumentaci zdarma.
Více informací o programu POROTHERM DŮM si lze vyžádat na zákaznické lince               844 111 123       , potřebné informace je možné získat i na www.porothermDUM.cz.

Porotherm Dům Parthenon

Porotherm Dům Parthenon

Porotherm Dům Parthenon

Porotherm Dům Parthenon

Porotherm Dům Parthenon

Porotherm Dům Parthenon

Porotherm Dům Parthenon

[carousel-horizontal-posts-content-slider]