Zpět

Otevřená nová obchodní galerie Futurum

Po osmi měsících výstavby byla koncem listopadu 2007 slavnostně otevřena přístavba obchodního centra Futurum v Ostravě. Druhou částí výstavby, která navazuje na původní obchodní centrum otevřené v roce 2000, získal areál dalších 3.075 m2 prodejní plochy. Nová obchodní galerie nabízí celkem 21 nových obchodních jednotek s módou, spotřebním a sportovním zbožím, knihami, dárky a hračkami. Nechybí ani provozovny služeb. Celkově tak před Vánocemi Futurum v Ostravě nabízí přes 80 obchodů, osm restaurací, hypermarket Tesco, multikino, čerpací stanici a další služby. Stavební náklady na dostavbu činily zhruba 100 miliónů Kč.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika:
Autor: (red)

Největším nájemcem je prodejce dámské, pánské a dětské módy C&A, jehož prodejní plocha čítá celých 1.400 m2. Mezi další značky patří Alpine Pro, Marlboro, Pepe Jeans, N-Nostalgie, Pall Mall, Fornarina, Exe, Triumph, WildCat, DIM, Sparkys, Walk, Kropp, Tommy Hilfiger, 4You, Tchibo a prodejna Suché plody. Své služby nabízí zákazníkům také Česká pojišťovna a CK Fischer. V nově otevřené kavárně Paparazzi fashion café si mohou návštěvníci odpočinout v předvánočním shonu u šálku dobré kávy. Obchodní galerie je k dispozici návštěvníkům každý den od 9 do 21 hodin.


Nové prodejní a oddychové plochy v nové přístavbě

„Obchodní centrum Futurum nabízí obyvatelům města a okolí vysoký standard nakupování a poskytovaných služeb. Věříme, že vzhledem k lokalitě, výborné dopravní dostupnosti a pestré nabídce zboží a služeb dokáže přilákat návštěvníky z velmi široké spádové oblasti a stane se pro ně oblíbeným centrem zábavy, nakupování a trávení volného času,“ řekl Rostislav Novák z TK development, zástupce developera. „Jsme rádi, že se nám podle plánu podařilo otevřít novou nákupní galerii před nadcházejícími vánočními svátky.“


Celkový pohled na novou část obchodního centra
Futurum Ostrava.

Výhodou obchodního centra je velmi dobrá dopravní dostupnost, ať už automobilem nebo městskou hromadnou dopravou. Automobilem je přístupná sjezdem z ulic Novinářská, Varenská nebo U Stadionu. Umožňuje tak nejenom dobré spojení v rámci Moravské Ostravy, ale i s jinými městskými částmi (Poruba, Mariánské Hory aj.). Současně je díky propojení s rychlostními komunikacemi zajištěno dobré spojení i s Opavskem, Frýdecko-Místeckem nebo sousedním Polskem a Slovenskem. Celá situace se ještě zlepší po dobudování návaznosti na dálnici D 47.

 


Hezké jsou i zajímavé architektonické prvky,
třeba skleněná kopule ve stropě.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]