Zpět

Okenářská skupina Window Holding získala silnou regionální značku na Moravě – firmu TWW

Skupina Window Holding v současnosti sdružuje již tři renomované české výrobce – jihočeský Otherm, středočeskou Vekru a nyní moravskou TWW. V tuto chvíli tak potvrzuje pozici nejsilnějšího hráče v oblasti výroby a prodeje oken v České republice.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika: ,
Autor: (red)

„Díky zisku silné regionální firmy TWW máme již 20% tržní podíl v celé České republice a naše výroba dosahuje přes 400 tisíc okenních jednotek za rok v plastu a 80 tisíc okenních jednotek za rok ve dřevě. Jako jediní v současnosti ale nabízíme velkovýrobu všech druhů oken – od plastových přes dřevěná až po hliníková, včetně doplňujících služeb zákazníkovi a řešení na klíč. Jako skupina tak nyní pokrýváme všechny zákaznické segmenty, kdy se primárně zaměřujeme na retail, ale standardně využíváme většinu distribučních kanálů. Od vlastního zastoupení, frenčísy, joint-venture či exlusivní a ne-exlusivní prodej. Navíc jsme dále otevřeni dalším obchodním příležitostem. . Ziskem firmy TWW proto skupina Window Holding nekončí, stále hledá další akviziční příležitosti. V této chvíli pokračujeme v našem dalším růstu, kdy na podzim chceme do naší skupiny začlenit významného hráče na slovenském trhu a díváme se i dále po střední Evropě. Stáváme se mezinárodní firmou se silným mezinárodním managementem a kvalitními zaměstnanci, kteří jsou zárukou dalšího rozvoje. Naším cílem je totiž do roku 2010 vybudovat nejsilnější okenářskou skupinu v rámci střední Evropy,“ řekl Jan Čajan, přední představitel skupiny Window Holding.
Firma Vekra je jednoznačná jednička na českém oknařském trhu. Šíře sortimentu je velmi široká, vyrábí okna všech druhů – od plastových přes dřevěná až po hliníková. V současnosti zaměstnává přes 600 pracovníků. V rámci skupiny Window Holding je to prémiová značka.

Firma Otherm dominuje na českém trhu z pohledu vyrobených okenních jednotek ročně. Výroba se zaměřuje převážně na plastová a hliníková okna. V rámci skupiny Window Holding je považována za silnou regionální značku v Čechách, zaměřující se na exklusivní regionální prodej „odborníkům“.
Firma TWW je na českém trhu jedničkou v oblasti výroby dřevěných oken. Počet jejích zaměstnanců letos přesáhl magického čísla 100. V rámci skupiny Window Holding je považována za silnou regionální značkou na Moravě.
Naším nejdůležitějším úkolem pro tento rok je ale začlenit nováčka, firmu TWW i v rámci korporátní kultury, kdy musíme společně vypracovat jednotné markantely a sjednotit korporátní identitu. Také plánujeme pravidelné setkávání managementu přes celý Window Holding a práci s lidskými zdroji v rámci skupiny,“ doplnil Jan Čajan, přední představitel skupiny Window Holding.
 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]