Zpět

Obytný soubor 12 LOFTS Bubeneč

Vybrat si luxusní bydlení v Praze znamená těžkou volbu. Centrum, nebo okraj Prahy? Limitující historická architektura a neměnné dispozice bytu, nebo moderní dům s neatraktivním okolím a složitou dopravní dostupností? Hledali jsme řešení a nalezli jsme. Ani byt, ani dům, ale velkorysý prostor k životu!

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika:
Autor: (red)

Architektura
Autorem obytného souboru je uznávaný a renomovaný architekt John Eisler. Celek „12 LOFTS“ je tvořen třemi bytovými objekty, které vzájemně propojuje rozlehlé přízemní pódium. Střecha pódia ve výšce 4 metry nad přilehlým chodníkem je koncipována jako rozlehlá zelená terasa s vodními prvky. Součástí pódia je vstupní hala s recepcí, garážemi a technickým a provozním zázemím. Prostorná centrální vstupní hala je skleněnou stěnou otevřená do ulice Dr. Zikmunda Wintra. Navazuje na ni denním světlem prosvětlená spojovací chodba k jednotlivým bytovým objektům.

obytný soubor 12 LOFTS Bubeneč Hochtief Development
Pohled z ulice Dr. Zikmunda Wintra

V každém z domů se nachází 4 velkoprostorové byty/lofty. Nejzajímavější jsou tři mezonetové byty zabírající dvě poslední patra. Fasáda všech tří bytových objektů je navržena ze světlého pohledového betonu, hliníku a skla. Na třech světových stranách (sever, východ a jih) je prolomena strategicky umístěnými prosklenými otvory, kam mohou být orientovány některé ložnice, pracovny, kuchyně, případně i koupelny. Hlavní obytné prostory jsou otevřené k západní straně, odkud je výhled do intravilánu zahrad s vodními prvky, do atrií a na východní fasády bytových domů.

obytný soubor 12 LOFTS Bubeneč Hochtief Development
Ulice Dr. Zikmunda Wintra

Celoskleněné stěny, stíněné externími žaluziemi, které jsou odvrácené od pohledů z ulice spolu s protilehlými stěnami s minimálním množstvím otvorů zajišťují maximální míru soukromí v jednotlivých bytech. Bytové prostory západního objektu jsou orientovány směrem k Bubenečské ulici. Páté, nejvyšší podlaží každého z obytných domů má charakter ustupující nástavby (penthouse) s terasami na východní, západní a jižní straně.

  • 12 prostorných „stavebních parcel“ vymezených stropem, podlahou a obvodovými stěnami jejichž zastavění je zcela na vůli a potřebách uživatelů
  • obytné prostory příznivě orientované vůči slunci i ruchu města
  • rezidence, poskytující svým obyvatelům luxusní pohodlí, široký servis a soukromí
  • možnost 24hodinové recepce a bezpečnostní služby
  • střešní zahrada, tichá atria se zelení a vodními plochami

Lokalita
Moderní architektura obytného celku respektuje poklidnou atmosféru pražské čtvrti Bubeneč, charakterizovanou klasickými rezidenčními sídly se zahradami či bloky činžovní výstavby s přilehlými parky. Také architektonické řešení 12 LOFTS Bubeneč klade důraz na přítomnost zeleně a vodních ploch, včetně zeleně pnoucí se na obvodových stěnách bytových domů. Celá střešní plocha přízemního pódia slouží jako parkově upravená zahrada pro obyvatele komplexu na úrovni prvního nadzemního patra. Část bude využívána jako soukromé předzahrádky, respektive terasy bytů v prvním podlaží. Mezi bytovými objekty se nacházejí také malá atria s obvodovými kamennými zdmi, zelení a vodními prvky, která slouží jako přístup do společné zahrady.

  • exkluzivní lokalita Prahy 6 v bezprostředním sousedství rezidence velvyslance Spojených států
  • výborná dopravní dostupnost ze všech míst Prahy, včetně snadného spojení na mezinárodní letiště v Ruzyni
  • dostupnost obchodů, zdravotnických zařízení, kulturních center, služeb a škol do 15 minut chůze
  • blízkost přírodního parku Stromovka a Letenských sadů s možností klidných procházek i aktivního odpočinku

Byty
Byty jsou „volné stavební parcely“ vymezené stropem, podlahou a obvodovými stěnami. Jejich zastavění je zcela na vůli a potřebách Vás, uživatelů. Umístění, množství a členění místností v bytě má jen málo limitů.
V prvních třech nadzemních podlažích jednotlivých sekcí je vždy maximálně jeden byt na patře, přístupný přímo z výtahu a ze společného schodiště.
Schodiště a výtahy končí ve čtvrtém podlaží, neboť čtvrté podlaží je vnitřním schodištěm propojeno s pátým, ustupujícím, se kterým tak vytváří dvoupodlažní loft. Páté, nejvyšší podlaží má charakter ustupující nástavby-penthousu s terasami na východní, západní a jižní straně. Pro vertikální spojování úrovní jsou vhodná první tří podlaží, kde se dají dle Vašich přání vytvořit dvoupodlažní lofty, například spojením prvního a druhého či druhého a třetího podlaží.

obytný soubor 12 LOFTS Bubeneč Hochtief Development
Přízemí

obytný soubor 12 LOFTS Bubeneč Hochtief Development
Knihovna

obytný soubor 12 LOFTS Bubeneč Hochtief Development
Kuchyň

obytný soubor 12 LOFTS Bubeneč Hochtief Development
Ložnice

obytný soubor 12 LOFTS Bubeneč Hochtief Development
Výhled do atria

Samozřejmě to, jak Váš prostor bude v budoucnu vypadat, záleží jen na Vás!

Kontakt
HOCHTIEF CZ a. s., divize Property Development
ZÁKAZNICKÉ CENTRUM
tel.:             +420 257 406 450       
Adresa: Plzeňská 16/3217, 150 00 Praha 5
Fax: +420 257 406 005
E-mail: property@hochtief.cz
více informací na www.12lofts.cz

[carousel-horizontal-posts-content-slider]