Zpět

Nový stavební systém BOX HOUSE přichází na trh!

Firma MeraTrade a její tým Sense of living, zabývající se architekturou a designem, přichází s novým stavebním systémem jménem Box House. Ten v sobě kombinuje výhody různých stavebních postupů a modulárního principu. Základní myšlenkou systému Box House je tovární výroba modulů – boxů, jejichž rozměr je v základní verzi 800/600/3000 mm.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika: ,
Autor: (red)

Konceptem celého projektu je vize, že není nutné stavět bariéry – zdi – ale skutečný domov, a to již od první skici. Dům ožívá až ve chvíli, kdy se stává skutečným domovem, v duchu Werichova: Domov je tam, kde si pověsím klobouk. Tato obrazná myšlenka je v systému Box House rozvedena do podoby širokého využití boxů. Boxy je totiž možné ponechat „uzavřené“ a pověsit na ně např. obraz, nebo je využít k umístění kuchyňských spotřebičů, jako úložné prostory, či k vyklápění nebo vysouvání různých interiérových prvků.


Rodinný dům 1

BOX HOUSE nabízí variabilní uspořádání interiéru. Boxy je možné uzavřít plnou stěnou, posuvnými stěnami,skleněnými stěnami, nebo nechat otevřené, například jako knihovnu.

BOX HOUSE je možné využít k velkému množství úložných prostor. Šatní skříně doplněné například o designové skleněné posuvné tabule dotvoří atmosféru ložnice. Další možností je používání boxů interaktivním způsobem – vyklápět postel, stůl, barový pult a další nezbytné prvky interiéru.

 

BOX HOUSE v sobě ukryje také kuchyň. Rozměry jednotlivých boxů totiž odpovídají rozměrům vestavěných spotřebičů. Šetří tak prostor využitelný jiným způsobem, což je jednou z dalších jeho zásadních předností.

Jednotlivé boxy na bázi dřeva jsou spojovány k sobě tak, aby tvořily nosnou obvodovou konstrukci stavby, zajistily tuhost a pevnost konstrukce a poskytly možnost jejich využití v interiéru. Konstrukce systému Box House má široké spektrum využití. Ať už se jedná o rodinné domy, bytové domy, střešní nástavby nebo menší halové objekty. Celková doba výstavby, při níž je minimalizován mokrý proces, je výrazně kratší než při standardním způsobu realizace stavby. Box House vytváří zároveň s nosnou konstrukcí i interiér, který je možné variabilně přizpůsobit dle požadavků klienta. Klient si jej může následně dále proměňovat dle svých měnících se potřeb. Nezanedbatelnou výhodou je také možnost využití domu hendikepovanými osobami. Cenová relace domu Box House je od 15.000,- Kč/m2.

Více informací naleznete na www.senseofliving.eu.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]