Zpět

Nový obytný komplex v Ostravě-Heřmanicích

Dalších 123 bytových jednotek rozšiřuje reference společnosti Tchas v tomto významném segmentu pozemního stavitelství. Po bytovém parku Prosek (312 bytů), Vila Parku na Čeladné (52 bytů) a Jégého aleji v Bratislavě (493 bytů) zahájil závod Unips Ostrava realizaci obytného souboru Ostrava-Heřmanice, tvořeného patnácti bytovými domy.

Publikováno: 29.07.2008
Rubrika:
Autor: (red)

Generální dodavatel Tchas převzal tuto zakázku po původním zhotoviteli, který nebyl pro finanční instituce dostatečným garantem pro vyřízení úvěru. V Heřmanické lokalitě Odporovec v sousedství Kubínovy ulice vyrůstá bytový komplex v hodnotě 305 milionů korun. Investorem je developerská společnost Nové byty Ostrava.
„Stavbu jsme převzali v listopadu letošního roku, původní dodavatel do té doby realizoval necelých 10 procent z celkové hodnoty prací. Dílo předáme objednateli v prosinci 2008,“ sdělil vedoucí divize 20 závodu Unips Ostrava Jiří Stiborský.
Patnáct obytných domů o třech nadzemních podlažích nabídne 123 bytů velikosti 1+kk až 4+kk. V suterénu každého domu budou situovány garáže a technické místnosti s napojením inženýrských sítí.

Obytný park Ostrava-Heřmanice
Vizuál obytného komplexu Heřmanice ukazuje,
jak bude nový areál vypadat po dokončení v závěru roku 2008.

Dva byty v prvním nadzemním podlaží budou navazovat na terasu v úrovni terénu, ve druhém nadzemním podlaží vyrostou tři standardní byty a třetí nadzemní podlaží nabídne dva mezonetové byty. Toto dispoziční řešení platí pro dvanáct domů, zbylé tři budou větší. V areálu dále vznikne 60 garáží, 38 krytých a 57 nekrytých parkovacích stání.
Zakládání objektů bylo provedeno na pilotách z důvodu horší geologické stability pozemku.


Na snímku je zachycen jeden z patnácti objektů těsně před zastřešen (prosinec 2007).

Každý dům je rozdělen na tři vzájemně propojené základní objemy s odlišnou barevností, oživené dřevěným obkladem, vyloženými balkony na nárožích a terasami v posledním nadzemním podlaží. Jednotlivé domy jsou na parcele rozdílně orientovány ke světovým stranám, čímž je zajištěna rozmanitost celkového výrazu.
Kromě samotných domů zakázka dále zahrnuje vybudování nových inženýrských sítí, komunikací, parkovišť, kompletních zpevněných ploch a vjezdu do areálu.

Obytný park Ostrava-Heřmanice

Obytný park Ostrava-Heřmanice
Aktuální stav (únor 2008)

[carousel-horizontal-posts-content-slider]